Haber Detayı
28 Ocak 2020 - Salı 15:50 Bu haber 4311 kez okundu
 
Manavgat İHH'nın İdlib Tır'ı yola çıktı
Manavgat İHH Temsilciliği, İdlib için toplanan yardımları götürecek olan tırı dualarla uğurladı. Külliye camii önünde buluşan gönüllüler, yardım tırının yola çıkışı öncesi Külliye Camii İmam Hatibi Mustafa Yılmaz'ın duasına da katıldılar.
GÜNDEM Haberi
Manavgat İHH'nın İdlib Tır'ı yola çıktı

Manavgat İHH Temsilcisi Furkan Sarıkaya tırın yola çıkışı öncesi yaptığı konuşmada şunları söyledi; "Bismillahirrahmanirrahim. Değerli Manavgatlılar; sözlerime Elazığ ve Malatya'daki depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Rabbimden rahmet dileyerek başlamak istiyorum. Bugün burada sınırımızın hemen öbür tarafında zulme uğrayan, üzerlerine bomba yağdığı için evini barkını bırakmak zorunda kalan, son çare olarak da sınırımıza dayanan İdlib'li kardeşlerimiz için doldurduğumuz yardım tırını uğurlamak üzere toplandık. Manavgat'tan bir tır, Antalya genelinden ise ocak ayındaki altıncı tırımızı gönderiyoruz inşallah.
Allah razı olsun bu Necip millet nerede bir mazlum gördüyse, duyduysa elinde avucunda ne varsa vermeye çalışmıştır. En canlı örneğini de yaşanan deprem sonrasında gördük. Sizlerden Allah razı olsun ki, kapısına gittiğimiz herkes, az çok demeden bizleri boş çevirmediler. Zaten bizim bu kardeşlerimize sırtımızı dönmemiz söz konusu olamaz. Bakın işte Suriyeli Mahmut kardeşimiz Elazığ'da bir ablamızın hayatının kurtulmasına vesile oldu. Çünkü en başta insan olmak, daha sonra da müslümanlar olarak ümmet olmak bunu gerektirir.
Biz Manavgat İHH olarak; gerek yerel, gerekse ulusal ve uluslararası kampanyalara destek olmaya ve sizlere duyurmaya çalışıyoruz. İnşallah Rabbim bizlere güç kuvvet verdiği müddetçe bu gayretlerimiz devam edecektir. Sizlerin de bizlere desteklerinizi devam ettirmenizi bekliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken tekrardan sizlere teşekkür ediyorum."
Konuşmaların ve duanın sonrasında yardım tırı yola çıktı.
Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Manavgat, İHH'nın, İdlib, Tır'ı, yola, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı