Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 17:18
 
Manavgat GSK doludizgin
Antalya Voleybol Ligi Yıldız Kızlar kategorisinde mücadele eden Manavgat Gençlik Spor Kulübü (GSK) A takımı pazar günü karşılaştığı 60. Yıl Spor Kulübü’nü rövanş maçında da 3-1 yenerek yoluna kayıpsız devam etti. Günün diğer karşılaşmasında Manavgat GSK B takımı da Antalya Açı Koleji’ni 3-2 yenme başarısını gösterdi.
SPOR Haberi
Manavgat GSK doludizgin

 

Antalya Voleybol Ligi Yıldız Kızlar kategorisinde mücadele eden Manavgat Gençlik Spor Kulübü (GSK) A takımı pazar günü karşılaştığı 60. Yıl Spor Kulübü’nü rövanş maçında da 3-1 yenerek yoluna kayıpsız devam etti. Günün diğer karşılaşmasında Manavgat GSK B takımı da Antalya Açı Koleji’ni 3-2 yenme başarısını gösterdi.

Antalya Voleybol Ligi Yıldız Kızlar kategorisinde Manavgat GSK A takımı ve 60. Yıl SK arasındaki karşılaşma Pazar günü saat 10:30’da Manavgat Mehmet Akif Ersoy Spor Salonunda yapıldı. Baştan sona çekişmeli geçen karşılaşmayı Manavgat GSK A takımı 25-19, 21-25, 25-22 ve 25-9’luk setlerle 3-1 kazandı. Saat 12:30’da başlayan günün diğer karşılaşmasında ise Manavgat GSK B takımı rakibi Antalya Açı Koleji’ni saat 25-19, 25-11, 23-25, 29-31 ve 15-11’lik setlerle 3-2 yendi.

Maç sonunda oyunu değerlendiren Manavgat GSK Antrenörü Süleyman Karakaya, daha önce 3-2 yendikleri 60. Yıl SK’yı 3-1 yenmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, takım sporcularını tebrik etti.

Karşılaşmanın ilk setini iyi bir oyunla aldıklarını belirten Karakaya, ancak 2. sette yaşadıkları manşet sorunu nedeniyle geriye düştüklerini ve seti kaybettiklerini ifade ederek, “2. setten sonra oyuncularımız kısa sürede toparlanarak 3. seti aldı ve akabinde de 4. sette çok rahat bir oyun sergiledik” dedi.

Voleybolun bir takım oyunu olduğunun altını çizen Karakaya, içeride ve dışarıda takımı oluşturan 12 sporcunun da başarı da önemli bir etken olduğunu ifade ederek, “Voleybolda takım olarak ya iyisinizdir ya da kötüsünüzdür. Servisi iyi atamazsanız, gelen topta iyi savunma yapamazsanız, karşıladığınız topu pasöre iletemezseniz ve iyi bir smaç vuramazsanız oyunu kaybedersiniz. Bu nedenle tüm takımın birbiri ile koordineli olarak birlikte hareket etmesi gerekiyor. Tabi bugünkü maçımızda Tuana ve Begüm’ün daha fazla gayretli olduklarını da belirtmek isterim” diye konuştu.

2012 yılından bu yana takımı hazırladıklarını belirten Karakaya, “Minik takımdan Yıldız Kızlar takımına gelene kadar çok büyük emekler harcayarak geldik. Uzun bir süreç oldu ancak bu süreçte Türkiye’nin en iyi voleybol antrenörlerinden olan Mehmet Şahin’i de unutmamız gerekiyor. Mehmet abimizin takımımıza katkıları çok büyük” diye konuştu.

Şu anda Antalya Voleybol Ligi Yıldız Kızlar kategorisinde grup lideri olduklarını ifade eden Karakaya, “Grup maçları tamamlandığında Antalya’da çeyrek finalden, eleme usulü ile finale kadar çıkıp Antalya şampiyonu olmak istiyoruz. Amacımız şampiyonluk inşallah bu yolda önümüzdeki engelleri tek tek aşıp Antalya’da Manavgat’ımızı şampiyon yapmak istiyoruz” dedi.

TARAFTARLARIMIZI TRİBÜNE BEKLİYORUZ

Uzun yıllar Manavgat GSK’de sporcu olarak hizmet veren ve yeniden Manavgat’a dönerek Manavgat GSK’De başkanlık görevini üstlenen Fatma (Fatoş) Kocaakca ise sporcuların eğitimine çok büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Şu anda Antalya’da bir derece yapmayı hedefliyoruz ama en büyük hedefimiz iyi bir sporcu yetiştirmek” dedi.

Taraftarları karşılaşmaları izlemeye salona davet eden Kocaakca, “Biz kendi içimizde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ulaşabildiğimiz yerlerde insanlarımıza sosyal medya başta olmak üzere pankart olsun mesajlarla olsun ulaşmaya çalışıyoruz. Ama halkımız bizi bilmiyor. Bunda en büyük etkenlerden biri de yeni bir takımız ama zamanla tanınacağız. Halkımızı takımlarını destek olmak için tribüne davet ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Manavgat, GSK, doludizgin,
Yorumlar
Haber Yazılımı