Haber Detayı
11 Ağustos 2021 - Çarşamba 15:12 Bu haber 2241 kez okundu
 
Manavgat firmalarına can suyu çağrısı
Salgın nedeniyle nakit akışı bozulan bölge firmalarının yangın afeti ile birlikte işlerinde düşme yaşandığını belirten Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Seydi Tahsin Güngör, “yangın nedeniyle yapacağımız bağışları kentimizdeki işletmelerden tedarik ederek can suyu olalım” dedi.
EKONOMİ Haberi
Manavgat firmalarına can suyu çağrısı

28 Temmuz tarihinde meydana gelen ve 10 gün süren Manavgat yangınında bazı mahallerde çok büyük zarar medyana gelirken, yangın ülkemizin en büyük yangını olarak kayıtlara geçti.  

 

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK AFETİ
Manavgat’ın Cumhuriyet tarihinin en büyük afeti ile karşı karşıya kaldığını ifade eden MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, yangını söndürmek amacıyla birçok kurumun ve halkın çok mücadele verdiğini söyledi. Yangının bölgede çok büyük kayıplara neden olduğunu vurgulayan Güngör, “Yangında hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Zarar gören halkımıza da çok büyük geçmiş olsun. Yaralarımızı devletimiz kurumlarımız ve hayırseverlerimiz ile el ele sarmaya başladık sarıyoruz. Bu sürece katkı koyan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. 

 

MANAVGAT EKONOMİSİ OLUMSUZ ETKİLENDİ
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, Covid 19 salgınıyla nakit akışları bozulan bölge firmalarının yangını ile birlikte işlerinde düşüş yaşanması nedeniyle Manavgat ekonomisinin olumsuz etkilendiğini söyledi. Yangının tüm Manavgat’ı derinden etkilediğinin altını çizen Başkan Güngör,  halkımızın desteği ile yaraların sarılmaya başlandığını söyledi. 

 

 

CANSUYU OLALIM
Yangın nedeniyle ayni bağış yapacaklara çağrıda bulunan Başkan Güngör, “İçinde bulunduğumuz salgının olumsuz etkilerini atlatmaya çalışırken Manavgat’ımızda yaşanan yangın felaketinden kentimizde faaliyet gösteren ticari işletmelerimiz de bir kez daha olumsuz etkilenmiştir.  Ticari işletmelerimizin bu süreci en az hasarla atlatmaları noktasında, ayni her türlü yardımlarınızda ve şehrin yeniden imarında kentimizde faaliyet göstermekte olan işletmeleri tercih etmeniz kentimiz ekonomisine bir nebze olsun nefes aldıracaktır. Alışverişlerimizi Manavgat’tan yapalım. Zor günler birlikte ve dayanışma içinde aşılır. Yapacağımız bağışların alışverişlerini Manavgat firmalarından yaparak salgın ve yangın nedeniyle ekonomisi bozulan Manavgat firmalarına can suyu olalım. Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak bugüne kadar vermiş olduğunuz ve vereceğiniz destekler için çok teşekkür eder başta tüm vatandaşlarımızı bu seferberliğe davet ediyoruz.” dedi.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Manavgat, firmalarına, can, suyu, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı