Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 12:03 Bu haber 8828 kez okundu
 
Manavgat Devlet Hastanesinde Endoskopi hizmeti başladı
Yemek borusu, mide ve oniki parmak bağırsağı gibi gastrointestinal sistemlerin taramasının yapıldığı Endoskopi ve Kolonoskopi uygulaması Manavgat Devlet Hastanesi’nde son teknolojik sistem ve donanımla hizmet vermeye devam ediyor. 16 Ağustos’tan bu yana Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Osman Memiş tarafından yapılmaya başlayan uygulamada bugüne kadar 90 işlem yapıldığı bildirildi.
SAĞLIK Haberi
Manavgat Devlet Hastanesinde Endoskopi hizmeti başladı

Manavgat Devlet Hastanesinde 16 Ağustos tarihinden itibaren Endoskopi ve Kolonoskopi uygulaması son teknolojik sistem ve donanımla, Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Osman Memiş tarafından yapılmaya başlandı. Bugüne kadar toplam 90 işlem yapılan uygulama ile yemek borusu, mide ve oniki parmak bağırsağı olmak üzere gastrointestinal sistem taraması yapılıyor.

Uygulamayı gerçekleştiren Dr. Osman Memiş, uygulama ile gastrit, ülser, mide kanseri, bağırsak polipleri ve kolon kanseri gibi hastalıkların erken teşhisinin mümkün olduğunu belirterek, “Endoskopi, sindirim sisteminin endoskop dediğimiz ucunda kamera olan bir cihaz ile sindirim sisteminin görüntülenme işlemidir, gastroskopi ile yemek borusu, mide ve oniki parmak bağırsağındaki rahatsızlıklar teşhis edilebilmektedir. Kolonoskopi ise kalın bağırsak rahatsızlıklarının bu işlemle teşhis edilebilmesidir” dedi.

Dr. Memiş, endoskopi ve kolonoskopi işlemlerinde teşhisle birlikte gerekirse tedavide uygulanabildiğini, yani kanama varsa kanamanın durdurulabileceğini ve yabancı cisim varsa çıkartılabileceğini söyledi.

GENEL CERRAHİ UZMANI DR. OSMAN MEMİŞ KİMDİR?

1966 Kırşehir doğumlu olan Dr. Memiş,1984 yılında Kırşehir lisesini bitirdikten sonra lisans eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı. Dil eğitimi almak için Almanya’ya giden Dr. Memiş, 1992 yılında Ok Meydanı Eğitim Araştırma Hastanesinde Genel Cerrahi asistanlığına başladı. 1997 yılında Çapa Tıp Fakültesinde endoskopi eğitimi alan Dr. Memiş, aynı yıl Kırşehir’de göreve başladı. Dr. Memiş ayrıca 2016 yılında Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’nde 3 ay Gastro Cerrahisi eğitimi aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Manavgat, Devlet, Hastanesinde, Endoskopi, hizmeti, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı