Haber Detayı
10 Aralık 2019 - Salı 21:51 Bu haber 6137 kez okundu
 
Manavgat Devlet Hastanesi yenileniyor
Sağlık Bakanlığında toplanan İhtiyaç Tespit Komisyonunun aldığı kararı gereği; 229 yataklı olarak hizmet veren Manavgat Devlet Hastanesi yeni yapılacak hizmet binasıyla 400 yataklı olarak hizmet vermeye başlayacak.
GÜNDEM Haberi
Manavgat Devlet Hastanesi yenileniyor

İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür,  Sağlık Bakanlığında toplanan İhtiyaç Tespit Komisyonuna katıldı. Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünden ilgili daire başkanları ve temsilcileri ile Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mehmet Akdağ ve Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Çınar’ın bulunduğu komisyona Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Abdurrahman Atlı başkanlık etti.
Komisyonda, mevcut hastanenin her geçen gün nüfusu hızla artan ve turizm potansiyeli yüksek olan Manavgat ilçesinin ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kaldığını dile getiren İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, ilçenin modern, donanımlı, nitelikli yeni bir hastaneye ihtiyaç olduğunu ifade etti.
Komisyon değerlendirmeleri sonrasında Manavgat ilçesine 2015 yılında hizmete açılan 100 yataklı ek binaya ilave 300 yataklı toplamda 400 yataklı olarak Manavgat Devlet Hastanesinin yeniden inşasına karar verdi.
Komisyonda alınan bu önemli karar ile Manavgat, tamamı nitelikli odalardan oluşan, yoğun bakım ve diğer özellikli hizmetlerin daha etkin verildiği ve en son teknolojik cihazlarla donatılmış ameliyathane ve görüntüleme alanları ile vatandaşlarımızın pek çok sağlık ihtiyacını karşılayacak modern bir hastaneye kavuşacak. Şu an toplamda 229 yataklı olarak hizmet veren Manavgat Devlet Hastanesi yeni yapılacak hizmet binasıyla 400 yataklı olarak hizmet verecek. 
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Manavgat, Devlet, Hastanesi, yenileniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı