Haber Detayı
27 Nisan 2018 - Cuma 09:53 Bu haber 11788 kez okundu
 
Manavgat Devlet Hastanesi’nde temizlik etkinliği Ayıp oluyor beyler
Manavgat Devlet Hastanesi personeli, öğle yemeği zamanından feragat ederek, hastane çevresinde temizlik yaptı. 100’e yakın sağlık personelinin katıldığı etkinlikte sigara izmaritleri, pet şişeler, atık kağıtlar ve yiyecek ambalajları toplanırken, hastane bahçesinde boş içki şişelerinin de bulunması bu kadarına da pes dedirtti.
GÜNDEM Haberi
Manavgat Devlet Hastanesi’nde temizlik etkinliği  Ayıp oluyor beyler

 

Manavgat Devlet Hastanesi personeli, öğle yemeği zamanından feragat ederek, hastane çevresinde temizlik yaptı. 100’e yakın sağlık personelinin katıldığı etkinlikte sigara izmaritleri, pet şişeler, atık kağıtlar ve yiyecek ambalajları toplanırken, hastane bahçesinde boş içki şişelerinin de bulunması bu kadarına da pes dedirtti.

‘Temiz Çevre, Temiz Hastane, Temiz Toplum’ sloganı ile harekete geçen Manavgat Devlet Hastanesi, sağlık personelinin katılımı ile temizlik kampanyası gerçekleştirdi, etkinliğe Hastane Başhekimi Dr. Mehmet Çınar ve Hastane İdari Mali Hizmetler Müdürü Harun Karahan da katılarak destek verdi. İnsanların sağlıklarına kavuşmak için hastaneye geldiklerini ifade eden Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Çınar, sağlığın korunmasında temiz bir çevrenin önemine dikkat çekmek için böyle bir etkinlik yaptıklarını söyledi.

Manavgat Devlet Hastanesi’nin hem bina içi hem de çevresi ile temizliğinin sağlanmasının kendi görevleri olduğunu ve bu bilinçle halka hizmet verdiklerini ifade eden Başhekim Dr. Mehmet Çınar, “Ama bunun sadece bize düşmemesi lazım. Buradan hizmet alan insanlarımızla bunu hep birlikte yapmamız lazım. Bu doğaya, bu çevreye, yaşadığımız ortama sahip çıkmamız lazım. Vatandaşlık ve insani bir görev olarak çevremize, yaşadığımız ortama daha duyarlı olmamız lazım.” diye konuştu.

Hastane bahçesinde her çeşit çöp maddesinin atıldığını vurgulayan Dr. Çınar, “Birçok yerde sigara izmaritleri var, birçok yerde çöp var. Şimdi bunlar havadan inmiyor, mutlaka atan birileri var. Adam sigarasını içiyor atıyor, bisküvisini yiyor poşetini atıyor, kolasını içiyor kutusunu oraya atıyor. Çöp kutularımız var her yerde, götürüp oraya atacaksın çok zor bir şey değil” diye konuştu.

GÜNDE 10 BİN İNSAN HASTANEYE GELİYOR

Manavgat Devlet Hastanesi’ne hasta olarak günlük yaklaşık 4 bin civarında vatandaşın geldiğini belirten Dr. Çınar, “Yanlarında birer ikişer refakatçı olsa 8 bin bilemedin 10 bin insanımız hastaneye geliyor, bu küçük çaplı ilçe demek. Burada bu her gün devir daim oluyor tek başına yaşamıyoruz diğer insanlarla beraber yaşıyoruz. Düşünmeden yaptığımız bir şey herkese zarar verebiliyor. Bizim herkesten istirhamımız, ricamız bu konuda yaşadığımız ortama duyarlı olalım sorumluluklarımızı bilelim. Ayrıca burada kul hakkı da önemli, buraya atılan çöplerden başkaları zarar görüyor” diye konuştu.

Çevreyi kirletenlerin uyarılması sonucunda bazen tepki gördüklerini de ifade eden Başhekim Dr. Mehmet Çınar, “Hastane ve çevresine atılan çöpler herkese zarar veriyor. Buranın temiz olması sağlığa bir katkı sağlar hem görüntü kirliliğini önler hem de birçok hastalığın önüne geçer” dedi.

Toplumu bilinçlendirmek için televizyonlarla sık sık kamu spotunun yayınlanabileceğini ifade eden Dr. Çınar, başta milli eğitim camiası olmak üzere birçok kurumla birlikte ortak yürütülecek çalışmalarla toplumu bilinçlendirmenin önemine de dikkat çekti.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAHÇE DÜZENLEMESİ YAPACAK

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında hastanenin çevresini temizlemek için sağlık personeli ile birlikte etkinliğe katıldıklarını belirten Manavgat Devlet Hastanesi İdari Mali Hizmetler Müdürü Harun Karahan, hastaneye gelen vatandaşlarda farkındalık oluşturmak amacıyla etkinliği düzenlediklerini belirterek, “Biz çevremizi temiz tutmamız gerektiğini anlatmıyoruz, çevremizin nasıl temiz tutulması gerektiğini göstermeye çalışacağız. Projeye destek veren ve katılan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Hastanenin Sarılar ve Hastane Caddesine bakan tarafında kalan bahçenin Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleneceğini belirten Karahan, “Büyükşehir Belediyesi ile görüşmemiz oldu, hastane bahçesinin düzenlenmesi ile ilgili bir proje, onaylandı ve önümüzdeki günlerde çalışmalar başlayacak inşallah. Böylece hastanemize gelenlerin dinlenebileceği, oturabileceği bir park alanı oluşacak” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Manavgat, Devlet, Hastanesi’nde, temizlik, etkinliği, , Ayıp, oluyor, beyler,
Yorumlar
Haber Yazılımı