Haber Detayı
23 Haziran 2017 - Cuma 09:35
 
Manavgat Devlet Hastanesi’nde Palyatif Bakım Ünitesi Yatak Sayısı yükseltildi
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı Manavgat Devlet Hastanesi, alanında uzman hekimleri ve deneyimli personelleri ile halkımıza kaliteli, güvenilir ve ulaşılabilir sağlık hizmetleri ile çıtayı her geçen gün daha da üst noktalara taşımaya devam etmektedir. Bu bağlamda Manavgat Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Ünitesi yatak sayısı 2’den 6’ya çıkarıldı. Ayrıca yatak sayısının 12’ye çıkarılması da planlanmaktadır.
YAŞAM Haberi
Manavgat Devlet Hastanesi’nde Palyatif Bakım Ünitesi Yatak Sayısı yükseltildi

 

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği'ne  bağlı Manavgat Devlet Hastanesi, alanında uzman hekimleri ve deneyimli personelleri ile halkımıza kaliteli, güvenilir ve ulaşılabilir  sağlık hizmetleri ile çıtayı her geçen gün daha da üst noktalara taşımaya devam etmektedir. Bu bağlamda Manavgat Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Ünitesi yatak sayısı 2’den 6’ya çıkarıldı. Ayrıca yatak sayısının 12’ye çıkarılması da planlanmaktadır.

Manavgat Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Ünitesi, 1 Haziran 2017 tarihinden itibaren hem ilçeden hem de çevre ilçelerden gelen tıbbi ve cerrahi tedavi şansı olmayan hastaların ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla, hizmet vermeye başlamıştır.

Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mehmet Çınar, palyatif bakımın; yaşamı tehdit eden hastalıklardan kaynaklanan problemler ile karşılaşan hastaların ve hasta yakınlarının problemlerinin erken tespit edilerek ve etkili değerlendirmeler yapılarak önlenmesini veya teşhisi konmuş öz bakıma muhtaç hastaların tedavisini kapsadığını söyledi. Başhekim Uzm. Dr. Çınar, Palyatif Bakım Gerektiren Hastalıkların çeşitli kanserler, motor nöron hastalıkları, alzheimer hastalığı, ALS (AmyotrofikLateral Skleroz), MS (Multipl Skleroz), musculerdistrofi, parkinson hastalığı, felç, ileri dönem organ yetmezlikleri (kalp, akciğer, böbrek, karaciğer), AIDS, çocuklarda genetik ilerleyici hastalıklar olduğunu belirtti. Başhekim Uzm. Dr. Mehmet Çınar “Palyatif bakım merkezlerinde;  ağrının giderilmesi, bulantı, kusma gibi şikayetlerin önlenmesi, halsizlik ve diğer semptomların giderilmesi, beslenme desteği sağlanması, solunumun rahatlatılması, hasta ve yakınlarına psikolojik ve sosyal destek sunulması, hastanın konforu ve bakımının sağlanması, hasta ve ailenin eğitilmesi, hastanın fonksiyonel durumunun arttırılması ile ilgili hizmetler verilmektedir” dedi. Son olarak Başhekim Uzm. Dr. Mehmet Çınar, Manavgat Devlet Hastanesi Palyatif Bakım Ünitesi olarak; şimdilik 6, ilerleyen günlerde 12 yatak ile hastaların zor ve sıkıntılı süreçlerinde her zaman yanlarında olacaklarını ve onlara destek olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Manavgat, Devlet, Hastanesi’nde, Palyatif, Bakım, Ünitesi, Yatak, Sayısı, yükseltildi,
Yorumlar
lar sağ bitiş -->
Haber Yazılımı