Haber Detayı
22 Aralık 2018 - Cumartesi 17:18 Bu haber 2929 kez okundu
 
Manavgat Belediyesi’nden Engelsiz Yaşam Merkezi
Manavgat Belediyesi tarafından, Manavgat’ta yaşayan engelli vatandaşların yaşamlarını güzelleştirip kolaylaştırmak amacıyla yapım çalışmaları hızla devam eden Engelsiz Yaşam Merkezi’nin yakında açılacağı bildirildi
YAŞAM Haberi
Manavgat Belediyesi’nden  Engelsiz Yaşam Merkezi

 

Manavgat Belediyesi tarafından, Manavgat’ta yaşayan engelli vatandaşların yaşamlarını güzelleştirip kolaylaştırmak amacıyla yapım çalışmaları hızla devam eden Engelsiz Yaşam Merkezi’nin yakında açılacağı bildirildi

Başkan Sözen’in Engelliler Günü’nde müjdesini verdiği Ilıca Mahallesi’ndeki Engelsiz Yaşam Merkezi’nin yapımı aralıksız devam ediyor. Merkezin içerisinde ve dış cephesindeki tadilatlar en ince ayrıntısına kadar, büyük bir titizlik ile yapılıyor. Kentin en önemli sosyal ihtiyaçlarından olan Engelsiz Yaşam Merkezi ile engelsiz vatandaşlara yeni bir nefes alanı kazandırılması hedefleniyor.

ENGELSİZ FAALİYETLER

Ilıca Mahallesi’ndeki Manavgat Belediyesi Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi’nde; el sanatları atölyeleri, müzik atölyesi, ailelerin çocuklarını emanet edebileceği nefes kreşi, kariyer planlama birimi, seracılık eğitimi, görme engelli kütüphanesi, görme engellilere özel bilgisayar sistemi gibi birçok faaliyet alanı bulunacak.

“EKİPLERİMİZ TÜM HIZIYLA ÇALIŞIYOR”

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Sözen, kentte yaşayan engelsiz vatandaşların tamamen sosyal hayatına katkı sağlamaya yönelik oluşturulan bu merkezin açılışının en yakın zamanda yapılacağını belirtti. Sözen; “Kentimizde en önem verdiğimiz ve hayata geçirmek istediğimiz projelerden biri olan Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi’mizi açacak olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bu merkez ile engelsiz kardeşlerimiz yeni bir nefes alanına kavuşacak, bizler de aynı zamanda sosyal hayatlarına katkı sağlamış olacağız. Projemizi en yakın zamanda değerli Manavgat halkımızın katılımıyla hayata geçireceğiz. Ekiplerimiz var güçleri ile çalışmaya devam ediyor” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Manavgat, Belediyesi’nden, , Engelsiz, Yaşam, Merkezi,
Yorumlar
Haber Yazılımı