Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 10:25 Bu haber 3507 kez okundu
 
Manavgat Belediyesi’nden aşure ikramı
Muharrem ayı vesilesi ile Manavgat Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı’nın altındaki elişleri çarşısının önünde kurulan çadırda 5 kişilik aşure dağıttı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar’ın vatandaşlara aşure dağıtımı yaptığı etkinlikte, belediye kreşinde öğrenim gören çocuklara özel ilgi gösteren Sözen, çocuklara aşurenin çok besleyici bir besin olduğunu söyledi.
YAŞAM Haberi
Manavgat Belediyesi’nden aşure ikramı

Manavgat Belediyesi, Muharrem ayında geleneksel olarak düzenlenen Aşure Günü münasebetiyle Cumhuriyet Meydanı elişleri çarşısında kurulan stantta 5 bin kişiye aşure ikramında bulundu. Aşure dağıtımına katılan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Halka ait olanı yine halkımıza ikram ediyoruz, inşallah Allah kabul eder” dedi. CHP İlçe Başkanı Av. Aliye Coşar da Başkan Sözen’e destek olarak dağıtıma yardım etti. Düzenlenen aşure etkinliğine belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, oda başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Manavgat Belediyesi’nin aşure gününü geleneksel hale getirdiğini ifade eden Sözen, “Mübarek Muharrem Ayı vesilesi ile aşure ikramımızda vatandaşlarımız ile bir araya gelmekten son derece mutluluk duyduk. Yüzyıllardır süregelen aşure geleneğinin Manavgat’ımıza her zamankinden daha çok birlik ve beraberlik getirmesini, kentimizdeki bolluk, bereket, hoşgörü ve sevgiyi artırmasını temenni ediyorum. Toplumumuzda dini vecibelerimizin ve sorumluluklarımızın unutulmaması gerektiğini böylesi günlerde daha iyi anlıyoruz. Manavgat Belediyesi olarak gelenek ve göreneklerimizi her zaman hatırlayacağız ve hatırlatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Aşure etkinliğine katılan Manavgat Belediyesi Anaokulu ve Kreş öğrencileri ile de tek tek ilgilenen Sözen, çocuklara aşurenin ihtiva ettiği ürünleri sayarak, çok besleyici bir besin olduğunu söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Manavgat, Belediyesi’nden, aşure, ikramı,
Yorumlar
Haber Yazılımı