Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 13:35 Bu haber 4118 kez okundu
 
Manavgat BBP'den platform önerisi
Büyük Birlik Partisi (BBP) Manavgat İlçe Başkanı Mesut ALKAN her geçen gün artan Koronavirüs salgınının etkilerini elbirliği ile en az zararla atlatabilmemiz için bir takım önerilerde bulundu.
SİYASET Haberi
Manavgat BBP'den platform önerisi

Koronavirüs salgınının etkilerini elbirliği ile en az zararla atlatabilmemiz için bir takım önerilerde bulunan Büyük Birlik Partisi (BBP) Manavgat İlçe Başkanı Mesut ALKAN yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları ifade etti: "Küresel çapta binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan ve Türkiye'de de etkisi her geçen gün artan corona virüs salgınının etkilerini azaltmak için devlet bir dizi kararlar almakta ve almaya devam etmektedir. Bu kararlar doğrultusunda başta sosyal yardımlar olmak üzere ihtiyaç sahiplerini bir nebzede olsun rahatlatacak bir dizi tedbirlerin de alınması düşünülmektedir.

Dünyayı etkisine alan bu beladan kısa sürede kurtulmak için dayanışmaya, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Manavgat’ımızın özellikle bir turizm merkezi olması nedeniyle çalışamayan, evine ekmek götüremeyen binlerce mağdur işçisi vardır. Ve bu insanların büyük bir çoğunluğu ailelerinin günlük gıda ihtiyaçlarını karşılayamamakta ve hiçbir gelirleri olmadığı içinde açlıkla karşı karşıya kalmaktadırlar.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Manavgat İlçe Başkanı olarak başta şahsım olmak üzere yönetimimdeki arkadaşlarıma gıda yardımı yapılması konusunda vatandaşlarımızdan ciddi bir talep olmuştur. Bizler olanaklarımız elverdiğince bu taleplerin bir kısmını yerine getirmiş ve bizlere ulaşan taleplerin bütününü karşılamak için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz. Ancak bu taleplerin gün geçtikçe artışları göz önünde bulundurulduğunda dayanışma içerisinde birlikte hareket etmenin ve çalışmanın önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır.
Hiçbir siyasi parti görüşünün arkasına sığınmadan ilçemizdeki siyasi parti temsilcilerinin, esnaf odalarının, sivil toplum kuruluşlarının, derneklerin ve hayırseverlerin de içerisinde yer alacağı bir ‘Manavgat Platformu’ oluşturma zorunluluğu hasıl olmuştur.
İhtiyaç sahiplerine yönelik gıda yardımının organize bir biçimde yapılabilmesi, düzenlenebilmesi katılım sağlanması amacıyla oluşturulacak Manavgat Platformu halkımızın maneviyatını yükseltebileceği gibi halkımızın bu kurumlarına duyduğu güveni de diri tutacaktır.
Manavgat Platformu’nun oluşumunda onurla yer alacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarken çağrımızın, kısa sürede hayata geçirilebilmesi için de çabamızın aynı şekilde devam edeceğini bilmenizi isteriz. 'Bir elin nesi var iki elin sesi var' şiarıyla hareket etmenin tam zamanıdır. Bu zaman da şimdiki zamandır. Elele verme zamanıdır. Acıları ve yoksullukları paylaşma zamanıdır.
Saygılarımla."

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Manavgat, BBP'den, platform, önerisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı