Haber Detayı
01 Nisan 2019 - Pazartesi 08:09 Bu haber 3837 kez okundu
 
Manavgat bahara uyandı
31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde, saat 00:15'de alınan son verilerle resmi olmayan sonuçlara göre; kullanılan 120 bin 461 oyun yüzde 52,79'u olan 63 bin 603 oyu alan Manavgat Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen 3. kez seçimleri kazanarak belediye başkanı oldu. Cumhur İttifakı Ak Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz ise aynı verilere göre geçerli oyların yüzde 47,2 olan 56 bin 858 oy aldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde ise ipi göğüsleyen aday Millet İttifakı CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek oldu.
GÜNDEM Haberi
Manavgat bahara uyandı

31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilen Mahalli İdareler Seçimlerinde, Manavgat'ta 08:00-17:00 saatleri arasında 161 bin 447 seçmen 522 sandıkta oyunu kullandı. Millet İttifakı CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen oyunu saat 10:00'da Manavgat İmam Hatip Anadolu Lisesi'nde, Cumhur İttifakı Ak Parti Belediye Başkan Adayı Hasan Öz ise oyunu saat 12:30'da Öger Ortaokulu'nda kullandı.


Saat 17:00'de sona eren oy verme işleminin ardından oyların sayımına geçilirken, CHP ve AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezilerinde oyların dağılımı değerlendirilmeye başlandı. Saat 00:15'de elde edilen son verilere göre kesin olmayan oy dağılımında geçerli sayılan 120 bin 461 oyun 63 bin 603'ünü (yüzde 52,79) toplayan Manavgat Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, belediye başkanlığını 3. kez kazandığını ilan etti.

 


Yukarı Pazarcı Mahallesi'nde bulunan CHP Seçim Koordinasyon Merkezi önüne toplanan binlerce vatandaş çeşitli tezahüratlarla Sözen'in seçim zaferini kutladı.

 


Burada vatandaşlara seslenen Başkan Sözen, başta Millet İttifakı'nı oluşturan İyi Parti ve CHP'liler olmak üzere kendisine oy veren ve vermeyen herkese teşekkür etti. 3. kez başkan seçilmenin omuzlarına daha fazla sorumluluk yüklediğini belirten Sözen, “Çok değerli hemşerilerim, hepinizi saygıyla, sevgiyle bir kez daha selamlıyorum. Bir kez daha sizin kardeşiniz olmaktan, arkadaşınız olmaktan, evladınız olmaktan bir kez daha gurur duydum. Bütün kalbimle ifade ediyorum, size hizmet etmek dünyanın en büyük onuru, en büyük şerefi. Bu kadar büyük güce rağmen, bu kadar büyük baskıya rağmen onun karşısındaki en büyük güç halktır. Sizlerle gurur duyuyorum, bu mücadelenin galibi sizlersiniz. Çocuğuyla, genciyle, kadınıyla, yaşlısıyla Manavgat'ta yaşayan siz değerli hemşerilerimsiniz seçimin galibi. Bundan sonrada Manavgat Belediyesi'ni sizler yöneteceksiniz. Bu seçim, sizlerin inancıyla, sizlerin o temiz yüreğiyle, sizlerin demokrasiye olan bağlılığıyla bu neticeye gitti, bunu asla unutmayacağım. Size bir kez daha borçlandım.

 


Bu saatten sonra herkes bizim kardeşimiz. Siyasi çizgisi ne olursa olsun, siyasi görüşü ne olursa olsun herkes Manavgat Belediyesi'nden ayrım görmeksizin hizmet almaya devam edecek bundan sonrada. Her seçimde olduğu gibi seçimden sonra da hiçbir kardeşimi, hiçbir arkadaşımı asla ötelemeyeceğiz. Biliyorsunuz Antalya Büyükşehir Belediyesine de sizlerin desteği ile Muhittin Böcek Başkanım geldi. Birlikte çok daha güzel hizmetler gelecek” diye konuştu.

 


Sözen'in konuşmasının ardından SKM önünden ayrılan vatandaşlar, gecenin geç saatlerine kadar Manavgat caddelerinde araç konvoyu yaparak zafer turu attılar.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Manavgat, bahara, uyandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı