Haber Detayı
27 Nisan 2019 - Cumartesi 13:45 Bu haber 5181 kez okundu
 
Manavgat Anadolu Lisesi’nden Türkü gecesi
Manavgat Anadolu Lisesi, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılı etkinlikleri kapsamında İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde ‘Türkü Gecesi’ düzenledi.
YAŞAM Haberi
Manavgat Anadolu Lisesi’nden Türkü gecesi

 

Manavgat Anadolu Lisesi, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılı etkinlikleri kapsamında İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde ‘Türkü Gecesi’ düzenledi.

Atatürk’ün kurtuluş mücadelesi kapsamında Anadolu’da düşman işgali ile mücadele eden kuvayi milliye gruplarını organize etmek ve düzenli bir ordu kurarak yurttan düşmanları atmak amacıyla İstanbul’dan Samsun’a gitmesi ve Samsun’a ayak basmasıyla başlayan Kurtuluş Savaşı’nın 100. Yılı nedeniyle Manavgat Anadolu Lisesi ‘Türkü Gecesi’ düzenledi.

İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde düzenlenen ve müzik öğretmenleri Fatma Tütüncü ile Ömer Faruk Tütüncü tarafından hazırlanan programda  orkestrayı bağlamada Ömer Faruk Tütüncü, gitarda Ongun Yayla, neyde İbrahim Arıcan ve bateride Ümit Metin oluşturdu. Atatürk’ün sevdiği türkülerin de yer aldığı türküleri Melek Nalan Korubeyi, Nida Yaşar, İrem Neşe Sungur, Hatice Kara, Emine Eylül Şahin, Yağmur Aslan, Sergen Doğru, Ozan Erkan, Serin Gülnaz Su, Yiğit Özden, Berke Alpaslan, Melike Aksoy, Ayşe İrem Kaya, İlkay Acar, Tuğçe Gürbüz, Ahmet Faruk Koç, Deniz Arslan, Meliha Aydın, Berivan Kaya ve Batuhan Demirbaş seslendirdi.

Geceye Manavgat Belediye Başkanı Mustafa Ceylan, Manavgat İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya, Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri Yusuf Usta ve Cavit Sevim, öğrenci velileri ve vatandaşlar katılırken, program sonunda Manavgat Anadolu Lisesi Müdürü Atila Çetin ve Okul Aile Birliği Başkanı Yüksel Koç programı hazırlayanlara, orkestra üyelerine ve öğrencilere teşekkür belgesi verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Manavgat, Anadolu, Lisesi’nden, Türkü, gecesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı