Haber Detayı
25 Ağustos 2018 - Cumartesi 13:59 Bu haber 3684 kez okundu
 
Manavgat AKM’de bayramlaştı
Kurban Bayramı nedeniyle, Manavgat Kaymakamlığının programladığı bayramlaşma töreni Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Bayramlaşma törenine Ak Parti Antalya milletvekili İbrahim Aydın, İyi Parti Antalya milletvekili Tuğba Vural Çokal, Kaymakam Mustafa Yiğit, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Sebahat Çevik, İlçe Jandarma Komutanı Kürşat Kutalmış Şenol, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları ve diğer yetkililer katıldı.
YAŞAM Haberi
Manavgat AKM’de bayramlaştı

Törende konuşan Ak Parti Antalya milletvekili İbrahim Aydın, “Bugün mübarek dini bayramımızı kutluyoruz. Katıldığınız için teşekkür ediyorum, bayramlar birlik beraberliktir. Onu da çok iyi bir şekilde yapıyoruz. Manavgat'ta birlik ve beraberlik içerisinde olursak başaramayacağımız hiçbir şey olmaz. Bayramınız kutlu olsun saygılar sunuyorum” dedi.
İyi Parti Antalya milletvekili Tuğba Vural Çokal da “Manavgat'ın bir kızı olarak, böyle bir toplantıda bulunmaktan dolayı mutluyum. Birlik ve bütünlüğümüzün simgesi olan kurban bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum. Aziz milletimize, Türk ve İslam alemine hayırlara vesile olmasını Allah'tan niyaz ediyorum” dedi.
Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit ise konuşmasında “Kurban Bayramı Hz. İbrahim'in vasıtasıyla insanlığa gönderilmiş bir bayram. İslam dünyası bütün dünyada bu bayramı kutluyor. Kurban demek aslında paylaşma demek, dayanışma demek; bu amaçlar yoksa, hiçbir şekilde et ikram edelim, işte bir hayvan keselim anlamında bir bayram değildir. Bu bir dayanışma ifadesidir, paylaşma ifadesidir. İslam dünyasındaki bütün dertlere derman olmasını diliyoruz. Kurban bayramının, bayram olmasını arzu ediyoruz. insanlarımızın acılarının dinmesini, çekilen çilelerin son bulmasını arzu ediyoruz. Bu da ancak bizim yapacağımızı yardımlarla, paylaşmayla gerçekleşecek bir olaydır. Manavgat'ta da bütün dünyada olduğu gibi kurban bayramı kutlanıyor. İnsanlar kurbanlarını kesiyor, bir kısmını fakirlere dağıtıyor, bir kısmını eşiyle dostuyla paylaşıyor. Dolayısıyla önemli bir paylaşma gerçekleştirilmiş oluyor. Hepinizin kurban bayramınızı tebrik ediyorum” diye konuştu. 
Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Sebahat Çevik konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “En güzel buluşmalardır bayramlar, en anlamlı toplantılardır bayramlar, bir arada olmanın en güzel anıdır bayramlar. Dini ve milli bayramlar bu toplumun en güçlü tutkalıdır. Bizi bir arada tutan, bizi biz yapan en büyük değerlerimizdir dini ve milli bayramlarımız. Bu güzel günde, bu güzel insanlarla, Manavgatlı hemşerilerimle geleceğimize dair en samimi duygularla; bu bayramımızı kutluyorum, kendi adıma ve sayın başkanım Şükrü Sözen ve belediye çalışanları adına Manavgat'a güzel bir bayram diliyorum”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Manavgat, AKM’de, bayramlaştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı