Haber Detayı
22 Ocak 2020 - Çarşamba 21:44 Bu haber 5376 kez okundu
 
Manavgat Ak Parti, genel başkan yardımcılarını ağırladı
Ak Parti genel başkan yardımcıları Erkan Kandemir ve Hamza Dağ, Ak Parti Manavgat İlçe Teşkilatını ziyaret ederek teşkilat toplantısına katıldı.
SİYASET Haberi
Manavgat Ak Parti, genel başkan yardımcılarını ağırladı

Genel başkan yardımcıları Kandemir ve Dağ’ın ziyaretine, Ak Parti Akdeniz Bölge Koordinatörü Abdulkadir Özel, Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, İbrahim Aydın, Atay Uslu ve Kemal Çelik, İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ve bazı yetkililer katıldı. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, toplantı öncesi yaptığı açıklamada, Ak Parti'nin yeni bir kongre sürecine girdiğini ifade ederek; "Bizde kongre süreçlerinde bir kültür oluştu. Gerçekten de siyasi partiler oluşan kültürlerine göre devam ediyorlar. Bu kültürde kongre sürecinde kavgaların değil, sandalye uçuşmalarının değil daha çok istişarenin ön planda olduğu, istişareyle beraber alınan kararların sahada icra edildiği bir siyasi partiyiz. O açıdan kongre sürecinden daha da güçlenerek, daha da büyüyerek heyecanımızdan bir an bile bir eksilme hmeden yolumuza devam edeceğiz" dedi.

Türkiye’nin önünde seçimsiz bir dönemin olduğunu belirten genel başkan yardımcısı Dağ, "Bu seçimsiz dönemi parti olarak ta önemsiyoruz. Aynı zamanda da iktidar olarak önemsiyoruz. Parti olarak bu seçimsiz dönemde, arka arkaya geçirdiğimiz çok sayıda seçimler oldu. Bir yandan bu seçimlerin muhasebesini, muhasebesinden sonrada yeni seçimlerin mücadelesini ortaya koyacağız. Mücadele edeceğimiz siyasi rakiplerimizin de kimler olduğunu biliyoruz. Buna göre planımızı yapıyoruz" diye konuştu.
Dağ konuşmasının devamında şunları ifade etti; "Yeni hükümet sistemiyle birlikte ortaya çıkmış bir tablo var. Bu tablo da bir tarafta ülkesine daha iyi hizmeti nasıl yaparız, ülkenin geleceğini nasıl büyütürüz diye hayal eden, bu hayai hayata geçiren, realist politikalar ortaya koyan ve politikayı da kendi bağımsız düşüncesiyle fikriyle ortaya koyan bir yapı var. Diğer tarafta ise bu yapıya karşı bir takım mihrakların, küresel sermayenin, emperyalist güçlerin, bu ülkeyle ilgili ortaya koymuş olduğu stratejiyi ortaya koyma noktasında olan bir kanaat ve yapı içinde olanlar var. Aslında 4 benzemez, 5 benzemez bir araya gelir noktada, esasında buluştukları yegane hususta bu noktada. Bu durumu masaya yatırıp, bu durumu görüp, bu duruma göre önümüze bir  strateji ortaya koyuyoruz. Onun içinde birileri bir takım hayaller kursalar da, 2023, 2024, 2028 yine inşallah Ak Parti iktidarlarıyla hayata geçecek. Ak Parti iktidarları bu ülkeye uzun yıllar hizmet etmeye devam edecek." Toplantı basına kapalı olarak devam etti.
ALPER TAMER

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Manavgat, Ak, Parti,, genel, başkan, yardımcılarını, ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı