Haber Detayı
20 Mart 2019 - Çarşamba 09:47 Bu haber 6101 kez okundu
 
Manavgat Adliyesi’nden kan bağışı
Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yılmaz ve Kızılay Manavgat Şube Başkanı Pınar Kapukaya’nın koordinasyonunda, Türk Kızılayı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi tarafından Manavgat Adliyesi’nde kan bağışları kabul edildi. Kan bağışı kampanyasına Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Yılmaz başta olmak üzere; adliyede görevli hakim, savcı ve avukatlarla birlikte adliye personeli katıldı.
YAŞAM Haberi
Manavgat Adliyesi’nden kan bağışı

 

Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yılmaz ve Kızılay Manavgat Şube Başkanı Pınar Kapukaya’nın koordinasyonunda, Türk Kızılayı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi tarafından Manavgat Adliyesi’nde kan bağışları kabul edildi. Kan bağışı kampanyasına Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Yılmaz başta olmak üzere; adliyede görevli hakim, savcı ve avukatlarla birlikte adliye personeli katıldı.

Türk Kızılayı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi, Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yılmaz ve Kızılay Manavgat Şube Başkanı Pınar Kapukaya’nın organize ettiği kampanya kapsamında Manavgat Adliyesi’nde kan bağışlarını kabul etti. 10:30-18:00 saatleri arasında düzenlenen kan bağışı kampanyasında başta Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yılmaz ve Kızılay Manavgat Şube Başkanı Pınar Kapukaya olmak üzere olmak üzere adliyede görevli hakim, savcı, avukatlar ve adliye personeli ile vatandaşlar kan bağışında bulundu.

Kan vermenin hayat kurtardığına dikkat çekerek Manavgat Adliyesi’nde kan bağışı kampanyası düzenleyerek farkındalık oluşturmak istediklerini ifade eden Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yılmaz, “Kan ve hayat kurtar sloganıyla kan vermenin hem insan hayatına hem de kişi sağlığı açısından önemli olduğunu bildiğimizden dolayı böyle bir birlikteliği oluşturmak istedik. Kan bağışı kampanyasına yoğun bir ilgi gösterildi. Söylediğim gibi farkındalık yaratmak adına en azından adliye olarak katkı sağlamak, toplumsal bilinci uyandırmak adına böyle bir çalışma başlattık. Katılımları ve ilgileri için Kızılay’ımıza, buraya kan vermeye gelen hakim, savcı, personelimiz ve vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Erdem Ersoy da adliye olarak kan bağışına katkı sağlamak için etkinlik düzenlediklerini belirterek kan bağışında bulunanlara teşekkür etti.

Kan bağışı kampanyası düzenlenmesi için Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Yılmaz’dan gelen teklife çok mutlu olduklarını belirten Kızılay Manavgat Şube Başkanı Pınar Kapukaya ise “Bu güzel düşüncesinden, hassasiyetinden dolayı Manavgat Kızılay Şubesi olarak çok teşekkür ediyoruz. Gerçekten farkındalık yarattı bizi çok mutlu etti” dedi.

MANAVGAT’A MERKEZ AÇMAK İSTİYORUZ

Manavgat Adliyesi’nde düzenlenen kan bağışı kampanyasına katılan Türk Kızılayı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Tufan Ertop, kampanyaya yoğun bir katılım olmasından dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Bizler profesyoneller olarak hasta ve kan bağışçısı arasında bir köprüyüz. Ne kadar çok kan toplarsak o kadar çok hastaya can vermiş olacağız. Burada da kan bağışında bulunan gönüllülerimize hayat kurtardıkları için teşekkür ederiz” dedi

Türk Kızılayı Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü olarak Antalya’nın kan ihtiyacını yüzde 97 oranında karşıladıklarını ifade eden Dr. Ertop, “Ama burada önemli olan ihtiyacı karşılarken devamlılığı da sağlamak. Antalya çok dinamik bir şehir, nüfusu sürekli artış gösteren bir şehir ve ayrıca belirli dönemlerde turizmin de çok yoğun olduğu bir şehir. Bizler Antalya’nın nüfusuna göre kan ihtiyacının tamamını karşılamayı istiyoruz ancak belirttiğimiz gibi kan ihtiyacının karşılanmasının devamlılığını sağlamak istiyoruz. Çalışmalarımız bu yönde yapıyoruz, Antalya’da rakamlarımız çok iyi daha iyisini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Kan bağışlarında Antalya’nın ilçeleri arasında tatlı bir rekabetin var olduğunu ifade eden Dr. Ertop, “İlçelere baktığımızda kan bağışı da nüfusa paralel olarak gerçekleşiyor. Alanya’da merkezimiz var Manavgat’a ise belirli aralıklarla ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Alanya’nın nüfusu 300 bine yakın olduğu için kan bağışı da Manavgat’a göre biraz daha yüksek ancak Alanya’nın ardından da ciddi bir sayıyla Manavgat ilçemiz geliyor” dedi.

Manavgat’a da sürekli açık olacak bir merkez açmak istediklerini ifade eden Dr. Ertop, “Manavgat’ta çadırda kan bağışını kabul ediyorduk daha sonra günümüz koşullarına uygun daha iyi bir çadır kurduk ama ileride bir merkez açılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu konuyla ilgili olarak Manavgat Kaymakamlığı ve belediye ile görüşmelerimiz olacak” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Manavgat, Adliyesi’nden, kan, bağışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı