Haber Detayı
26 Temmuz 2018 - Perşembe 09:52
 
Manavgat’a hayırlı olsun
Manavgat Irmağında güvenliği sağlamak amacıyla oluşturulan Sahil Güvenlik Manavgat Kolluk Destek Tim Komutanlığı; 2 astsubay, 5 uzman erbaş ve 2 sahil güvenlik botu ile hizmete başladı. Sahil güvenlik botları için Manavgat Irmağı’nda hazırlanan özel rıhtımda düzenlenen açılış töreninde konuşan Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, “Manavgat ve Antalya’mız için büyük bir güven kaynağı olacaktır” dedi.
GÜNDEM Haberi
Manavgat’a hayırlı olsun

Boğulma olaylarının sık yaşandığı Manavgat Irmağında; boğulma, insan kaçakçılığı olaylarına kısa zamanda müdahale etmek ve turizm alanında faaliyet gösteren bot ve tekneleri denetlemek amacıyla kurulan Sahil Güvenlik Manavgat Kolluk Destek Tim Komutanlığı’na bağlı 2 adet sahil güvenlik botunun hizmete başlaması nedeniyle tören düzenlendi. Törene Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Antalya Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı Komutanı Yarbay Sezai Özkurt, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Dalak, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kürşat Şenol, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Erdem Ersoy, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aşur Eker, Liman Başkanı Deniz Kaya, Turizm Danışma Büro Sorumlusu Erdal Kaçmaz ve görevli personel katıldı.

Manavgat’ta yaşanan sorunlarda daha öncesinden Kemer, Alanya ve Antalya’dan Sahil Güvenlik birimlerinin müdahale ettiğini hatırlatan ve bunun da belli bir külfet getirdiğini ifade eden Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, “Manavgat’ta bir Sahil Güvenlik Komutanlığı Kolluk Destek Timi’nin konuşlandırılması talebimiz olmuştu. Bu doğrultuda 2 sahil güvenlik botumuz artık personeli ile birlikte Manavgat Irmağı’nda hizmet verecek. Şimdi hizmet burada ayağımıza geldi diyebiliriz” dedi.

Manavgat Irmağı’nın Türkiye’nin en yüksek debili ırmaklardan biri olduğunu hatırlatan ve Manavgat Irmağı’nda zaman zaman sıkıntılı anlar yaşadıklarını ifade eden, Kaymakam Yiğit, “Biliyorsunuz boğulma hadiseleri meydana geldi, insan kaçakçılığı olayları yaşandı. Ayrıca turizm bölgesi olması itibarıyla 170’e yakın bot ve tekne turizme hizmet veriyor. Sahil güvenlik timimiz burada acil durumlarda ve denetimlerde hizmet verecek” dedi.

Sahil Güvenlik Manavgat Kolluk Destek Tim Komutanlığı’nın Manavgat ve Antalya için bir güven kaynağı olacağına vurgu yapan Kaymakam Yiğit, turizm amaçlı bot ve teknelerde çalışan personel ile Manavgat Irmağından istifade eden vatandaşları kurallara uymaları konusunda da uyardı.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Kaymakam Yiğit, 2 bot ile su üstünde güvenliği sağlamaya başladıklarını, sualtı için ihtiyaç olan dalgıç timi kadrosunun açıldığını ancak atamanın ve çalışmaların gelecek günlerde yapılarak hizmete sunulacağını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Manavgat’a, hayırlı, olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı