Haber Detayı
05 Nisan 2019 - Cuma 09:43 Bu haber 2026 kez okundu
 
Mali müşavirler yeşil sahaya çıktı
Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından 03-07 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Atatürk Kupası Futbol Turnuvası Sueno Hotel’de başladı. Bu yıl 2.’si düzenlenen futbol turnuvası, geçen yıl düzenlenen turnuva için Antalya’ya gelirken geçirdiği kaza nedeniyle hayatını kaybeden Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkan Yardımcısı Hasan Eröksüz’e atfedildi.
SPOR Haberi
Mali müşavirler yeşil sahaya çıktı

 

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından 03-07 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Atatürk Kupası Futbol Turnuvası Sueno Hotel’de başladı. Bu yıl 2.’si düzenlenen futbol turnuvası, geçen yıl düzenlenen turnuva için Antalya’ya gelirken geçirdiği kaza nedeniyle hayatını kaybeden Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkan Yardımcısı Hasan Eröksüz’e atfedildi.

Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın geleneksel hale getirdiği Atatürk Kupası Futbol Turnuvası’nın 2.’si Sueno Hotel’de başladı. 8 ilden 11 Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’ndan 13 takımın katıldığı futbol turnuvası, geçtiğimiz yıl turnuvaya gelirken yolda hayatını kaybeden Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkan Yardımcısı Hasan Eröksüz’e atfedildi. Manavgat Vergi Dairesi Müdürü Servet Yılmaz turnuvanın düzenlendiği Sueno Hotel’i ziyaret ederek mali müşavirlere başarılar diledi. Turnuvaya; Antalya, Alanya, Manavgat, Çorum, Eskişehir, Mersin, Tarsus, Gaziantep Şehitkamil, Gaziantep Şahinbey, Ankara, Adana ve Yalova SMMMO’ları iştirak etti.

Atatürk Kupası Futbol Turnuvası’nı geleneksel hale getirmek istediklerini ifade eden Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Kayhan Surat, “Turnuvamızı bu yıl geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Hasan Eröksüz için adadık. 11 odamızdan 400’e yakın meslektaşımız turnuva nedeniyle bir araya geldik. Meslektaşların bir arada olup kaynaşmasını önemsiyoruz. Bir arada olalım, kaynaşalım, ülke çapında bir araya gelelim ve ismimizi kupaya yakışan bir şekilde tüm Türkiye’ye duyuralım amacıyla düzenlediğimiz bu turnuvaya katılan tüm odalarımıza ve meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Turnuvaya katılan oda yönetim kurullarına teşekkür eden Manavgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Nezih Özgenç, turnuvanın Hasan Eröksüz’e adanmasından dolayı ASMMMO’yu özellikle tebrik ettiklerini ifade ederek, “Yılın büyük bir kesiminde yoğun iş temposuna rağmen bugün burada Manavgat’ımızda Türkiye’mizin dört bir yerinden gelen meslektaşlarımızla bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Süreç içerisinde de zaman zaman fırsat buldukça mesleki sorunlarımızı tartışıyoruz çünkü birçok oda başkanımız da burada. Arkadaşlarımız, meslektaşlarımız arasında birlik, beraberlik, dayanışma olgusunda burada kendimizi geliştiriyoruz” dedi.

Özgenç, geçen yıl Manavgat takımının kupada şampiyon olduğunu hatırlatarak, yeniden şampiyon olmak istediklerini sözlerine ekledi.

ASMMMO’YA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Atatürk Kupası Futbol Turnuvası’nın Hasan Eröksüz’ün adına düzenlenmesinden dolayı ASMMMO Yönetim Kurulu ve Spor Komisyonu’na teşekkür eden Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Neşet Ertoy, “Bizim için bu sene turnuvanın biraz daha anlamı farklı. Geçen yıl turnuvaya gelirken yolda vefat eden başkan yardımcımız Hasan Eröksüz anısına düzenlenmiş olması bizim için gerçekten değerli bir turnuva. Geçen yıl daha az bir takımda olmasına rağmen bu sene toplam 13 takımın katıldığı bir turnuva. Şuana kadar maçlar başladı centilmence geçiyor. Burada yaklaşık 400 meslek mensubunun bir arada olması, kaynaşması mesleğimiz adına da katkı sağlayıcı şeyler olur. Bundan dolayı biz başta Ankara odası olmak üzere katılan takımlara teşekkür ediyoruz. Turnuvada mücadele eden takımlara da başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Turnuvaya katılan Gaziantep Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası adına konuşan Oda Sekreteri Hakan Özseven ise “Bu turnuvayı düzenleyen Ankara odamıza teşekkür ediyorum. İnşallah sürekli hale gelecektir onlara inanıyoruz ve destek veriyoruz. Gelen bütün takımlar kaynaşma içinde çok güzel bir atmosfer var. Diğer odalarında takımları gelerek ülke çapına yayılmış bir turnuva olmasını istiyoruz. Bu anlamda turnuvaya katılan bütün takımlara başarılar dileriz. Geçen sene ilki düzenlenen Atatürk kupasında Eskişehir oda başkanı anısına ismi verilerek düzenlendi bu hassasiyetinden dolayı Ankara Odası’na teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mali, müşavirler, yeşil, sahaya, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı