Haber Detayı
07 Kasım 2020 - Cumartesi 10:30 Bu haber 2727 kez okundu
 
LÖSEV’den farkındalık çağrısı
LÖSEV, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası'nda lösemi hastalığı ile mücadele eden çocuklara destek ve lösemiye karşı farkındalık oluşturmak için #LÖSEVdeHerÇocukKahraman sloganıyla sosyal medyada, diğer yandan Türkiye genelinde birbirinden renkli etkinliklerle konuya dikkat çekmeye çalışıyor.
YAŞAM Haberi
LÖSEV’den farkındalık çağrısı

LÖSEV 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında, tüm Türkiye’de olduğu gibi Antalya’da birçok etkinlik düzenliyor. Etkinliklerden biri olan ve Antalya Emniyet Müdürlüğü’yle hayata geçen çalışmada hem 2-8 Kasım Haftasına hem de LÖSEV ve kanser hastalığını kullanarak para toplayan dolandırıcılara dikkat çekildi. Lösemiyi yenerek iyileşen LÖSEVli Gençler, LÖSEV Gönüllüleri ve Antalya Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü işbirliği ile Üçkapılar’dan başlayarak Kapalı Yol’da son bulan çalışmada esnaf ve halkla bilgilendirme yapılarak, 2-8 Kasım Haftasına özel afişler ve dolandırıcılık afişleri cadde ve mağazalara asıldı. Antalya Halkı LÖSEV adını kullanarak yardım toplamaya çalışan dolandırıcılara karşı uyarılırken, Lösemili Çocuklar Haftası ve çocukluk çağında en çok görülen lösemi hakkında bilgilendirmeler yapılıp halkın soruları yanıtlandı. 

LÖSEV’in iyileşen gençlerinin gönüllü olarak iştirak ettiği çalışma Antalya Halkından çok olumlu tepkiler ve övgüler aldı.  LÖSEV li gençler “LÖSEV her zaman yanımızda, destek veren kurumlarımıza, Antalya Emniyet Müdürlüğümüze binlerce teşekkür ediyoruz” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler. 

Hayatta umutlu ol sen her zaman, unutma “Her Çocuk Bir Kahraman” 
2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda “LÖSEVdeHerÇocukKahraman” sloganı ile farkındalık yaratmayı hedefleyen LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı haftaya yönelik açıklama yaptı; 90’lı yılların sonlarında lösemi Yeşilçam’da sonu acı ile biten filmlerin konusu amansız bir hastalık olduğunun o yıllarda en iyi ihtimalle yüz lösemi hastası çocuğun sekseninin kaybedildiği vurgulandığı açıklamada şu ifadeler dikkat çekti, “Çocukların ölüm raporları ‘lösemi’ diye tutulsa da; o çocuklar kötü tedaviden, enfeksiyondan, açlıktan ve en acısı da umutsuzluktan ölüyordu. Bugün ekstra hijyen önlemleri sağlıklı ve yeterli beslenme ile yüksek moral sayesinde yüzde 92 başarıyla LÖSEV lösemili çocuklara umut olmaya devam ederken bir kere daha altını çizmek ister ki; ‘Lösemi önlenebilen ve tedavi edilebilen bir hastalıktır!’  

Her çocuğun bir kahramana ihtiyacı vardır.  
LÖSEV olarak mücadelelerinde ellerinden tuttuğumuz binlerce çocuğumuza sesleniyoruz ki “asıl kahraman sizsiniz...” LÖSEV yaptığı açıklamada tüm Türkiye’yi hafta boyu #LÖSEVdeHerÇocukKahraman etiketli paylaşımlar yaparak lösemiyle mücadelede farkındalık yaratmaya çağırdı.  

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: LÖSEV’den, farkındalık, çağrısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı