Haber Detayı
08 Temmuz 2020 - Çarşamba 11:37 Bu haber 3064 kez okundu
 
Kumar oynatılan adreslere operasyon
Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, kumar oynatılan iki adrese operasyon düzenledi.
ASAYİŞ Haberi
Kumar oynatılan adreslere operasyon

Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri; Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde kumar suç konusu ve Covid-19 salgını ile mücadele amaçlı yapılan çalışmalar neticesinde belirlediği kumar oynatılan iki adrese operasyon düzenledi.
Dernek ve kıraathane şeklinde faaliyet gösteren 2 adreste toplamda 21 şahsın kumar oynadıklarının tespit edilmesi üzerine, 21 şahıs ile işletmeci şahıslara “5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 34. Maddesine Muhalefet” suçundan ve Antalya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı gereği “Sosyal Mesafeye Uymamak ve Maske Takmamaktan” dolayı toplamda 98.175 TL idari para cezası tanzim edildi.
Operasyonda masa üzerinden kumar suçuna konu olarak ele geçirilen toplam 7.390 TL’ye, 141 adet poker puluna, 43 deste iskambil kağıdına, erkete (gözetleme) sisteminde kullanılan 1 adet el telsizine ve dernek içerisinde bir miktar uyuşturucu olarak değerlendirilen maddeye el konuldu. 2 şüpheli şahsa kumar ve uyuşturucu konularından adli işlem yapılırken, ayrıca yapılan sorgulamada 1 şahsın “Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlamak” suçundan arandığı tespit edilerek yakalandı.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Kumar, oynatılan, adreslere, operasyon,
Yorumlar
Haber Yazılımı