Haber Detayı
20 Ekim 2020 - Salı 15:29 Bu haber 7983 kez okundu
 
Köy okullarına spor malzemesi desteği
Manavgat İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Manavgat'ın kırsal kesimlerinde bulunan köy okullarına spor malzemesi desteği veriyor. Okullardan kendilerine gelen talepleri değerlendirdiklerini ifade eden İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya, "İmkanlarımız doğrultusunda özellikle kırsal mahallelerimizde bulunan okullarımızın eksiklerini tamamlayarak, çocuklarımızın spor yapmasına olanak sağlamak istiyoruz" dedi.
SPOR Haberi
Köy okullarına spor malzemesi desteği

Manavgat'ın kırsal mahallelerinde bulunan köy okullarında okuyan öğrencilere çeşitli spor branşlarını tanıtmak ve spor yapmaya teşvik etmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Manavgat İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, okulların spor malzemeleri ihtiyacını da karşılıyor.
Kurum antrenör ve personelleri ile birlikte başta Bocce ve Badminton gibi Türkiye'de yeni gelişen spor dallarının tanıtımını yapmak ve çeşitli sportif etkinlikleri gerçekleştirmek için okul ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirten Manavgat İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya, ziyaretlerde çocuklara sporu sevdirmek ve teşvik etmek için çalıştıklarını, ayrıca okulların talepleri olan spor malzemelerini tedarik ettiklerini söyledi.
 
 
Çocukların her fırsatta spor yapmasını istediklerini belirten Karakaya, "Okullarımızın talepleri doğrultusunda kurum olarak imkanlarımız ölçüsünde malzeme yardımlarında bulunmaya devam ediyoruz. Spor malzemelerini teslim etmek amacıyla personellerimizle birlikte gittiğimiz okullarda çocuklarımızla beraber çeşitli sportif etkinlikler de gerçekleştiriyoruz" dedi.
Köy okullarına yapılan spor malzemesi destekleri arasında voleybol, basketbol topları yanı sıra satranç takımları ve masa tenisi ekipmanları bulunuyor.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Köy, okullarına, spor, malzemesi, desteği,
Yorumlar
Haber Yazılımı