Haber Detayı
11 Ocak 2021 - Pazartesi 10:25 Bu haber 528 kez okundu
 
Kopyaya teşebbüsten yakalandılar
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları operasyonda, Motorlu Taşıtlar Sınavı’nda kopya teşebbüsünde bulunan 2 kişiyi yakaladı.
ASAYİŞ Haberi
Kopyaya teşebbüsten yakalandılar

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde,   Kaçakçılık  ve  Organize  Suçlarla  Mücadele  Şube  Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdikleri operasyonda, Motorlu Taşıtlar Sınavı’nda kopya teşebbüsünde bulunan 2 kişi yakalandı.

07 Ocak günü yapılan Motorlu  Taşıtlar  Sınavında; giyimi, hal ve hareketleri ile şüpheli davranışlar sergileyen S.K. ve aynı okulda  sınava giren C.B. yapılan kontrollerde kazağının iç tarafına gizlenmiş her biri kamufle  edilmiş ve dışarıdan anlaşılamayacak şekilde vücut yapısına uygun bir şekilde dizayn edilmiş kamera, kulaklık ve dışarıdan ses alabilmek amacıyla wifi sisteminden oluşan düzenekle  yakalandılar. 

Yakalanan S.K. ve C.B. alınan ifadelerinde; bir  sürücü kursuna sadece para yatırdıklarını ve hiç eğitimalmadan sınava girişe hak kazandıklarını belirttiler. Kendilerine bir hesap numarası verildiğini belirten şüphelilerden S.K. bu hesaba 4.000 TL, C.B. ise 6.000 TL. para yatırdığını, sınavdan önce tanımadıkları ve bilmedikleri kişilerin üstlerine bu düzeneği yerleştirdiklerini, yapmış oldukları bu usulsüzlükten pişman olduklarını beyan ettiler.
Cumhuriyet Savcısının talimatına istinaden şüpheliler ile ilgili olarak gerekli yasal işlemler başlatıldı.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Kopyaya, teşebbüsten, yakalandılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı