Haber Detayı
27 Ağustos 2020 - Perşembe 16:07 Bu haber 3125 kez okundu
 
Konyaaltı Belediyesi ‘ETÜT’ kayıtları başladı
Her yıl ortaokul ve lise son sınıf ile yeni mezun öğrencileri, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlayan Konyaaltı Belediyesi ETÜT Merkezi’ne yeni dönem kayıtları başladı.
EĞİTİM Haberi
Konyaaltı Belediyesi ‘ETÜT’ kayıtları başladı

Konyaaltı Belediyesi, Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM) çatışı altında hizmet veren ETÜT Merkezi ile her yıl onlarca öğrenciyi hayalleriyle buluşturuyor. Bu yıl tercih ettiği liseye yerleştirmede yüzde 60’ın üzerinde bir oranla başarıya imza atan Konyaaltı Belediyesi ETÜT Merkezi için yeni dönem kurs kayıtları başladı. 2020-2021 eğitim-öğretim yılında LGS ve YGS’ye girecek öğrenciler için KONSEM ETÜT Merkezi kayıtları Konyaaltı Belediyesi’nin resmi internet sayfasından, ‘online’ olarak yapılabiliyor. Başvurular, 30 Ağustos Pazar gününe kadar devam edecek.

EĞİTİMLER UZMANLARDAN

Özellikle YKS’ye girecek öğrenciler için eğitimde fırsat eşitliği yaratan Konyaaltı Belediyesi ETÜT Merkezi, yıl boyunca ücretsiz deneme sınavları ve birebir etütlerle öğrencileri geleceğe hazırlıyor. Temel Yeterlilik Testi(TYT), Alan Yeterlilik Testi(AYT) ve Yabancı Dil Yeterlilik Testi (YDT) olmak üzere 3 oturumdan oluşan sınavlarda; Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik, Fen Bilimleri, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyal Bilimler ve yabancı dil soruları yer alıyor. Konyaaltı Belediyesi ETÜT Merkezi’nde öğrenciler deuzman eğitimci kadrosu gözetiminde hayalini kurdukları lise ve üniversitelere hazırlanıyor. 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Konyaaltı, Belediyesi, ‘ETÜT’, kayıtları, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı