Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 13:30 Bu haber 6118 kez okundu
 
Konforlu Yaşam
İnsanlar hayatlarının her aşamasında yaşamlarını konforlu hale getirmek için uğraşırlar.
TEKNOLOJİ Haberi
Konforlu Yaşam

 

Günümüzde en büyük konforu akıllı ev sistemleri sağlamaktadır. Film seyretmeyi ve müzik dinlemeyi seviyorsanız ev sinema sistemi kablosuz kulaklık sistemlerini yaptırabilirsiniz. Kablosuz özel kulaklığı sayesinde evinizin her yerinde aynı ses düzeyinde müzik dinleyebilirsiniz. Akıllı ev sistemlerine yapılan otomatik ayarlamalar ile lambaların kontrolü, klima ve diğer ısı sistemlerinin kontrolü, uzaktan kapı kontrolleri gibi birçok işi oturduğunuz yerden konforunuzu bozmadan yapabilirsiniz.

Ses Ayarı

Interpoint Teknoloji evinize yapacağı akıllı ev sistemi sayesinde gürültü düzeyine göre oturduğunuz yerden televizyon ya da müzik ses ayarının yapılmasını sağlıyor. Evimizde televizyon izlerken çocuklar gürültü yapmaya başladığında kumanda ile televizyonun sesini açarız, çocuklar gidince kısmaya çalışırız. Akıllı ev sistemleri ses ayarı konsepti ile televizyonunuzun sesi odada gürültü olduğunda otomatik artacak, gürültü azalınca kendiliğinden azalacaktır. Ev sinema sistemi kablosuz kulaklığı sayesinde evinizin her köşesinde istediğiniz ses kalitesinde ses almanızı sağlayacaktır. Televizyonunuzun video kayıt özelliği varsa siz televizyon karşısından kalktığınızda otomatik olarak video kaydına başlayacaktır.

Faydaları

Interpoint Teknoloji şirketi vermiş olduğu hizmetlerde iddialı konuşmakta ve akıllı ev sistemlerinin sayısız faydası olduğunu belirtmektedir. Akıllı ev sistemleri hem ihtiyaçlara öncelik vererek ayarlanabilmekte hem de ihtiyaçlar karşılanırken tasarruf sağlamaktadır. Birçok cihazın otomatik ayarını yaparak, zamanı geldiğinde cihazlar çalışmaya başlar ya da durur. Bu ayarlamalar enerji tasarrufu sağlayacaktır. Otomasyon sistemleri sayesinde kullanmadığınız hiçbir enerji ve sistem için para ödememiş olursunuz.

Kimler Kurulum Yapar?

https://e-akilliev.com/ sitesi akıllı ev sistemlerinin neden önemli olduğunu ve sağladığı faydaları göstermektedir. Binalara akıllı ev sistemleri teknoloji şirketleri tarafından kurulmaktadır. İstanbul’da merkezi bulunan Interpoint Teknoloji firması Türkiye’nin her yerinde istenilen özelliklerde akıllı ev sistemi kurabileceğini belirtmektedir. Firmanın yapmış olduğu önceki çalışmaların tamamı referans olarak gösteriliyor. Akıllı ev sistemi otomasyonunu yaptırdığınızda öncelikle enerji tasarrufu sağlamaya başlayacaksınız. Evinizi ve kendinizi daha güvende hissedeceksiniz. Günün her saatinde evinizi uzaktan kontrol edebileceksiniz. Siz evde olmasanız bile kapınıza gelen kişiyi görebilecek hatta isterseniz o kişi ile sistem sayesinde konuşabileceksiniz.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Ev, sinema, sistemi, kablosuz, ev sinema sistemi, akıllı, akıllı ev
Yorumlar
Haber Yazılımı