Haber Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 16:43 Bu haber 10014 kez okundu
 
Kızılağaç'ta kepenkler kapalı
Manavgat'ın en önemli turizm bölgelerinden olan Kızılağaç Turizm Bölgesi, Kovid-19 pandemisi nedeniyle turist gelmeyince boş cadde ve kapalı dükkanlarıyla hayalet kasabayı andırıyor.
EKONOMİ Haberi
Kızılağaç'ta kepenkler kapalı

Geçen yıllarda haziran ayı içerisinde turistlerle dolu olan bölgede bu yıl neredeyse in cin top oynuyor.

Haziran ayında, 15 turistik tesisin hizmet verdiği Kızılağaç Turizm Bölgesinde geçen yıllarda yerli ve yabancı turistlerden iğne atsan yere düşmezken bu sene yaşanan pandemi krizi nedeniyle in cin top oynar hale geldi. Otellerde turist olmayınca, turistlere hizmet veren bölge esnaflarınında kepenkleri kapalı kaldı. Sayıları bir elin parmak sayısını geçmeyen marketler ise otellerde çalışan personel ve mahalle sakinleri için açıldı.

Pandemi sonrası bölge turizmini değerlendiren Kızılağaç Turizm Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (KIYUYAD) Başkanı Osman Ergin, Kızılağaç'ta önümüzdeki hafta itibarı ile turistik tesislerin hizmet vermeye başladığını ve öncelikle yerli turistleri ağırlayacaklarını belirterek, "Kovid-19 pandemisi ülkemizde bir çok sektörü etkilediği gibi bölgemizde de turizme büyük zarar verdi" dedi. Ülke genelinde uzun süredir uygulanan sokağa çıkma yasakları ve seyahat kısıtlamalarının kalkması nedeniyle önümüzdeki günlerde yerli turistlerin bölgeye gelmeye başlayacaklarını belirten Ergin, "Yabancı turistlerde ise durum biraz farklı seyrediyor. Başta Almanya olmak üzere Avrupa devletleri henüz sınırları açmadı. Haziran ayının ortalarından Temmuz ayının başına kadar sınırların açılarak havayolu taşımacılığının başlamasını ve turistlerin gelmesini bekliyoruz. Ancak bu sezon turizmin Ağustos ayı ile canlanacağını düşünüyoruz. Bildiğiniz gibi Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca da Türkiye'de pandeminin kontrol altına alındığını ve Ağustos ayında da tamamen sona ereceğini belirten bir açıklama yaptı" dedi.

2020 turizm sezonunun 15 Ocak 2021 tarihine kadar devam edeceğini düşündüklerini ifade eden Ergin, 2021 turizm sezonunda ise büyük bir patlama yaşanabileceğini belirterek, "Bu yıl evlerinde mahsur kalan insanlar, tatil ihtiyaçlarını büyük çoğunlukla önümüzdeki sezon giderecek, bunun da yüzümüzü güldüreceğine inanıyorum" dedi.
Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Kızılağaç'ta, kepenkler, kapalı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Kızılağaç'ta kepenkler kapalı
Kızılağaç'ta kepenkler kapalı
Yorumlar
Haber Yazılımı