Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 21:17 Bu haber 4681 kez okundu
 
Kıbrıs Gazilerine madalya verildi
Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa YİĞİT; Rumların zulmünü durdurmak için 1974 yılında yapılan Kıbrıs Barış Harekatı'nda görev yapan gazileri makamında ağırladı ve 'Milli Mücadele Madalyası' verdi.
YAŞAM Haberi
Kıbrıs Gazilerine madalya verildi

Manavgat Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü İsmail Kılıç'ın koordine ettiği program Manavgat Kaymakamlık Makamı'nda gerçekleşti. Makamında Kıbrıs Gazileri'ni ağırlamaktan onur duyduğunu ifade eden Kaymakam Dr. Mustafa YİĞİT; "45 yıl önce Kıbrıs'ı savunan değerli gazilerimize madalyalarını vermek bize nasip oldu. Gazilerimizin herbirine ayrı ayrı teşekkür ediyor, uzun ömürler diliyorum" dedi.

Programda, 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'na katılmış Manavgat'ta ikamet eden 7 Kıbrıs Gazisi'ne Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından Milli Mücadele Madalyaları Tüzüğü kapsamında Milli Mücadele Madalyası ve beraatları verildi.
Yıllardır bekledikleri madalyalarına kavuşan Kıbrıs Gazileri; "Unutulmamak çok güzel bir duygu. Unutulmamak, hatırlanmak bizleri çok mutlu etti. Madalyalarımızı çocuklarımıza gururla dolu bir hatıra olarak bırakacağız" dediler.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Kıbrıs, Gazilerine, madalya, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı