Haber Detayı
22 Ocak 2020 - Çarşamba 21:39 Bu haber 3749 kez okundu
 
Kendisini MİT görevlisi olarak tanıttı
Doktor HÖ'nün, Asayiş Şube Müdürlüğüne müracaat ederek şikayet etmesi üzerine yakalanan Eİ ve Gİ Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.
ASAYİŞ Haberi
Kendisini MİT görevlisi olarak tanıttı

20 Kasım 2019 tarihinde Asayiş Şube Müdürlüğüne müracaatta bulunan Doktor HÖ, MİT Bölge Müdürlüğünde İstihbarat şefi olduğunu söyleyen Eİ ile tanıştığını, değişik tarihlerde MİT görevlisi olarak bildiği Eİ ve kayınpederi Vİ’yi hastanede muayene ettiğini, şahsın yönlendirmesi sonucu gümrükte kalan elektronik malzemeleri alma vaadi ve değişik bahanelerle değişik hesap numaralarına toplamda 77 bin TL. havale ettiğini, sonradan yaptığı araştırmada şahsın MİT görevlisi olmadığını öğrendiğini bifade ederek şikayetçi oldu.

Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan operasyonda; 20 Ocak 2020 günü saat 17.30 sıralarında Döşemealtı İlçesinde olayın şüphelilerinden Eİ ve Gİ, kullanmış oldukları araçta kovalamaca sonucu yakalandı. Doktor HÖ tarafından hesabına para havalesi yapılan diğer şüpheliler Gümrük Muhafaza Müdürlüğünde görev yapan İL ile şüphelilere olayda aracılık yapan Vİ isimli şahıslar da yakalanarak haklarında işlem yapıldı.
Şüphelilerden İL ve Vİ ifadeleri alındıktan sonra Cumhuriyet Savcısının talimatına istinaden salıverildi. Diğer şüpheliler Eİve Gİ ise haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildiler.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Kendisini, MİT, görevlisi, olarak, tanıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı