Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 19:09 Bu haber 2247 kez okundu
 
Kendilerini MİT görevlisi ve polis olarak tanıtıyorlardı
Değişik şahıslar adına düzenlenmiş sahte kimlikleri kullanan ve kendisini MİT görevlisi ve polis olarak tanıtan şahıs ve yanındaki bayan yakalandı.
ASAYİŞ Haberi
Kendilerini MİT görevlisi ve polis olarak tanıtıyorlardı

Değişik şahıslar adına düzenlenmiş sahte kimlikleri kullanan bir şahsın kendisini MİT görevlisi ve Polis olarak tanıttığı, yanında bulunan bayan şahıs ile birlikte bir çok vatandaşı dolandırdığı bilgisi elde edilmesi üzerine harekete geçen ve Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde çalışma yapan Asayiş Şube Müdürlüğü görevlileri sözkonusu şahısları yakaladı.
Antalya Emniyet Müdürlüğü Basın Bürosunda yapılan açıklamada; “Şüphelilerin ikamet ettiği adres ile kullanmış oldukları araçları tespit edilmiş, 07 Kasım 2019 günü Konyaaltı İlçesinde (İ. Ö.) isimli şahıs ile (A.S.) isimli bayan şahıs görevlilerce yakalanmıştır. Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramada, nüfus cüzdanı, noterden verilme vekaletname asılları, dijital materyaller, cep telefonları ve sim kartları elde edilmiş, belgelere el koyma işlemi yapılmıştır.
Şüpheliler hakkında yapılan incelemede; 07.11.2019 tarihinde Asayiş Şube Müdürlüğüne müracaatta bulunan müşteki (H.E.T.)’ye kendisini MİT görevlisi, Polis olarak tanıtmak suretiyle Konyaaltı ilçesindeki (650.000) TL. değerindeki dairesini almaya çalıştıkları, Konya İl Emniyet Müdürlüğüne müracaat eden müşteki (M.Ç.)’yi kendisini MİT görevlisi, Polis olarak tanıtmak suretiyle (4.800) TL., müşteki (H.Y.)’yi yine aynı yöntemle (14.200) TL. dolandırdıkları iddia edilmiştir.
Şüpheliler hakkında yapılan incelemede; (İ.Ö.)’nün çok sayıda “Nitelikli Dolandırıcılık” suçundan kaydının olduğu, “Nitelikli Hırsızlık, Hükümlü ve Tutuklunun Kaçması” suçlarından çok sayıda aranmasının olduğu, ayrıca şahsın yaklaşık (5 yıl 8 ay) kesinleşmiş hapis cezasının olduğu, şüpheli (A.S.)’nin ise suç kaydının bulunduğu, aranmadığı anlaşılmıştır.
Yakalanan (2) şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığınca haklarında yapılan işlemlerin ardından Antalya Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiş, şüphelilerden kesinleşmiş hapis cezası bulunan ( İ.Ö.) tutuklanmış, (A.S.) ise adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştır” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Kendilerini, MİT, görevlisi, ve, polis, olarak, tanıtıyorlardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı