Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 09:54 Bu haber 3752 kez okundu
 
Kendilerine hayran bıraktılar
Manavgat Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş Kur’an Kursları Yıl Sonu Çocuk Şenliği, İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ilıca, Sarılar ve Çolaklı’da bulunan 4-6 yaş Kur’an Kurslarında eğitim gören 53 öğrencinin katıldığı gösterileri davetliler hayranlıkla izledi.
EĞİTİM Haberi
Kendilerine hayran bıraktılar

4-6 yaş Kur’an Kurslarına devam eden 53 öğrenci, yıl boyunca aldıkları eğitimin meyvesini göstermek amacıyla Yıl Sonu Çocuk Şenliği’ programında sahne aldı. Minik öğrenciler namaz surelerini, 40 hadisi ve Esma-ül Hüsna’yı ezbere okuyarak programı izlemeye gelen davetlileri kendilerine hayran bıraktı.

İbrahim Sözen Gençlik Merkezi’nde düzenlenen program İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Daha sonra sahnede yerini alan Çolaklı Yahya Kurt Kur’an Kursu öğrencisi 5 yaşındaki Rukiye Erva Karaburun Kur’an tilavetinde bulundu. Kur’an’ı okumasını 1 yıl içerisinde öğrenen Karaburun’un tilavetini salonda bulunan herkes huşu içerisinde dinledi.

Kur’an tilavetinin ardından Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla programın açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Müftü Atilla, 4-6 yaş Kur’an Kurslarının önemine dikkat çekerek, ailelerden çocuklarının dini eğitimlerini ihmal etmemelerini ve çocuklarını Manavgat Müftülüğü tarafından açılan Kur’an Kurslarına göndermelerini istedi.

Müftü Atilla’nın konuşmasının ardından 4-6 yaş Kur’an Kursları öğrencileri sırasıyla namaz surelerini, 40 hadisi ve Esma-ül Hüsna’yı ezbere okurken, ilahi seslendirdiler ve mini bir tiyatro gösterisi sundular. Program minik semazenlerin gösterisi ile sona ererken, Müftü Atilla programda görev alan tüm çocuklara armağan dağıttı.

4-6 yaş Kur’an Kurslarının Manavgat Müftülüğünün sunduğu hizmetin en önemli ayağını oluşturduğunu ifade eden Manavgat Müftüsü Mustafa Atilla, “Çünkü bu yavrularımız bizim geleceğimize yönelik yatırımlarımızdır. Şu an itibarıyla 3 tane 4-6 yaş Kur’an kursumuz var; biri Çolaklı’da, biri Sarılar’da, biri de Ilıca’da 3 kursumuzda 4 şubeyle hizmet veriyoruz. Toplam 53 öğrencimiz var, bunlar 4-6 yaş arası okul öncesi öğrencilerimiz. Bunların büyük çoğunluğu Kur’an’ı okumayı öğrendiler, okuyabiliyorlar. Kısa namaz surelerini ezberlediler. Bunun yanı sıra Peygamberimizin sünnetini algılıyorlar. Bu programla minik yavrularımızın eğitimlerinde ne kadar başarılı olduklarını da görmüş olduk” diye konuştu.

Müftü Atilla, okulların kapanmasının akabinde Manavgat’ta ki tüm cami ve Kur’an Kurslarında yaz dönemi Kur’an Kurslarının 25 Haziran’da başlayacağını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kendilerine, hayran, bıraktılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı