Haber Detayı
29 Eylül 2019 - Pazar 18:06 Bu haber 2818 kez okundu
 
Kendi küçük başarısı büyük
Manavgat Karate Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu 8 yaşındaki Danyal Tufan Baytan, Türkiye Karate Federasyonunun 2019 yılı faaliyetleri içerisinde yer alan ve 40 ülkeden 6 kategoride bin 174 sporcunun katıldığı Uluslararası Türkiye Açık Karate Turnuvasında 7-9 Yaş Erkek KATA kategorisinde dünya üçüncüsü oldu. Dünya Şampiyonu Kutluhan Duran'da müsabakalar süresince Baytan'ı yalnız bırakmayarak destek oldu.
SPOR Haberi
Kendi küçük başarısı büyük

Türkiye Karate Federasyonu tarafından 2019 yılı faaliyetleri içinde yer alan Uluslararası Türkiye Açık Karate Turnuvasında Manavgat Karate Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu 8 yaşındaki Danyal Tufan Baytan dünya üçüncüsü olarak bronz madalya ve 50 Avro ödül kazandı.
6 kategoride ferdi ve takım KATA halinde 40 ülkeden 477'si kadın, 697'si erkek olmak üzere toplam bin 174 sporcunun mücadele ettiği turnuva 27-29 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul'da Silence Hotel'de gerçekleştirildi.
7-9 Yaş Ferdi Kata kategorisinde Manavgat Karate Gençlik ve Spor Kulübü adına mindere çıkan Danyal Tufan Baytan, Rus sporcu Konstantin Chkalin ve Kanadalı sporcu Noah Razafimanantsoa'nın ardından 3'ncü olarak bronz madalya kazandı ve 50 Avro ödülün sahibi oldu.
Türk Karate Milli Takımı sporcusu Kutluhan Duran da turnuva süresince Baytan'ı destekleyerek maçlar öncesi heyecanını gidermesine yardımcı oldu.
Manavgat Karate Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörü Yunus Batal, Baytan'ın elde ettiği başarının tesadüf olmadığını önceden katıldığı turnuvalarda da dereceler alarak kendisini ispatladığını belirterek, “Manavgatlı sporcularımız kendilerine olan güveni boşa çıkartmıyorlar hem ulusal hem de uluslararası turnuva ve şampiyonalarda aldıkları dereceler ile bizlerin gurur kaynağı olmaya devam ediyorlar. Başarının en büyük sebebi disiplinli ve düzenli çalışma aynı zamanda ortaya konan hedeflere ulaşma arzusudur. Ben sporcumuz Danyal Tufan Baytan'ı elde ettiği derece nedeniyle kutluyor ve başarılarının devam edeceğine yürekten inanıyorum” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kendi, küçük, başarısı, büyük,
Yorumlar
Haber Yazılımı