Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 16:59 Bu haber 4356 kez okundu
 
Kaymakam Yiğit'ten Nüfus Müdürlüğü ziyareti
Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, 11 Temmuz Dünya Nüfus Günü kapsamında Manavgat İlçe Nüfus Müdürü Ali Keskin ve müdürlük personelini ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
Kaymakam Yiğit'ten Nüfus Müdürlüğü ziyareti

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından 1989 yılında dünya nüfusunun 5 milyar insana ulaştığı tarih olan '11 Temmuz 1987' tarihi "Dünya Nüfus Günü' olarak kabul edildi. Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) tarafından her yıl nüfusun önemli konularını ele alan bir tema belirleniyor ve 11 Temmuz'da bu temaya ilişkin farkındalık yaratmaya yönelik çalışmalar yapılıyor.
Kaymakam Yiğit 11 Temmuz Dünya Nüfus Günü kapsamında ziyaret ettiği Nüfus Müdürlüğünde; "Manavgat İlçe Nüfus Müdürlüğümüz, Türk vatandaşları ile Türkiye'de nüfus kaydı tutulan yabancılara nüfus kütüklerinde bilgi alışverişini yapmanın yanında kamu kuruluşlarında tutulan kayıtlar arasında bağ oluşturmaktadır. Son yapılan projelerden olan üçü bir arada hizmeti ile Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi işlemleri en hızlı şekilde hizmete sunulmaktadır. En önemlisi ise hizmet anlayışının odağına insanı alarak; güvenilir, etkin, kaliteli ve sürdürülebilir hizmet sunmak için fedakarca çalışmaktadır. Manavgat İlçe Nüfus Müdürü Ali Keskin başta olmak üzere tüm ilçe nüfus müdürlüğü personelinin 11 Temmuz Dünya Nüfus Günü'nü kutluyorum" dedi.
Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Kaymakam, Yiğit'ten, Nüfus, Müdürlüğü, ziyareti,
Yorumlar
Haber Yazılımı