Haber Detayı
20 Şubat 2020 - Perşembe 21:42 Bu haber 1514 kez okundu
 
Kaymakam Yiğit'ten iş insanlarına ziyaret
Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş'la birlikte Sınav Ortaokulu Kurucusu Şükrü Arslan ve Yeşilyurt Geri Dönüşüm Tesisleri Sahibi Ramazan Esginus’u işyerlerinde ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
Kaymakam Yiğit'ten iş insanlarına ziyaret

Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit ve beraberindeki heyete Manavgat Sınav Ortaokulu’nu gezdiren Kurucu Şükrü Arslan, okulun gösterdiği başarı ve okulda verilen eğitim hakkında bilgiler verdi. Arslan; “Manavgat Sınav olarak 13 yıldır eğitime ve öğretim veriyoruz. Şehrimize birçok Türkiye birinciliklerini yaşattık ve yaşatmaya da devem ediyoruz. İyi bir eğitim ve öğretim yaparak iyi nesiller yetişsin, vatanımızı, milletimizi daha ileriye götürsünler diyerek eğitim öğretim faaliyeti gerçekleştiriyoruz” dedi. Kaymakam Dr. Mustafa Yiğit de Sınav Ortaokulu Kurucusu Şükrü Arslan’a çalışmalarında başarılar dileyerek eğitimin ülkenin gelişmesi ve kalkınması için önemli olduğunu söyledi. Kaymakam Yiğit: " Öğretmenlerimizin, hocalarımızın, idareci arkadaşlarımızın öğrencileri en iyi şekilde yetiştirerek geleceğe hazırlaması önemlidir. Çünkü bilginin bu kadar fazla olduğu bir dönemde öğrencilerimize doğru yolu göstermek onlara rehberlik edebilmek, bilgi baskısı altına almadan kendi geleceklerini dahil etmelerine yardımcı olunması gerekmektedir” diye konuştu. Daha sonra Kaymakam Yiğit ve beraberindeki heyet, Yeşilyurt Geri Dönüşüm Tesislerini ziyaret etti. Ziyarette, Kaymakam Dr. Yiğit ve beraberindeki heyete tesislerini gezdiren Yeşilyurt Geri Dönüşüm Tesisleri Sahibi ve MATSO Meclis Üyesi Ramazan Esginus, sistem hakkında bilgiler verdi. Şirketlerinin 30 yıl önce200 metrekare alanda babaları tarafından kurulduğunu ifade eden Esginus, son 15 yılda şirketlerini kurumsal bir yapıda 25 dönüm alanda 70 personeli ile profesyonel bir geri dönüşüm tesisi haline getirdiklerini kaydetti. Esginus, sıfır atık projesi çerçevesinde Manavgat ve çevresinin atıklarını toplayıp ayrıştırarak geri dönüşüme kazandırdıklarını söyledi. Manavgat’ta tüm kurumların

otellerin ve mahallesinin atıklarını toplayarak geri dönüşüme kazandırdıklarını vurgulayan Esginus, geri dönüşümle ülke ekonomisine de büyük katkı sağladıklarını söyledi. Yıllık 8500 ton cam, 5000 ton plastik, 15000 ton metal, 9000 ton kâğıdı geri dönüşüm yoluyla ekonomiye kazandırdıklarını belirten Esginus, bölge ve ülke ekonomisine de katkı sağladıklarını ifade etti. Esginus daha sonra Kaymakam Dr. Mustafa Yiğit ve Başkan Boztaş’a geri dönüştürdükleri plastikleri yerinde gösterdi.
Sıfır atık projesi yaşam biçimi haline gelmeli Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Yeşilyurt Geri Dönüşüm Tesislerinin çok önemli bir işi ifa ettiğini belirterek Esginus ve ekibine başarılar diledi. Sıfır atığın önemine işaret eden yiğit, Türkiye’de Sıfır Atık Projesi’nin kesintiye uğramadan devam etmesi ve bir yaşam biçimi haline gelmesi gerektiğini söyledi. Esginus’a Yeşilyurt Geri Dönüşüm olarak yaptıkları işin çevre ve ekonomi için önemli olduğunu kaydeden Yiğit, “Manavgat’ta tüm kurumlarımız ve otellerimizde sıfır atık projesine önem veriyoruz. Özellikle okullarımızda öğrencilerimizin sıfır atık projesini okul sıralarında öğrenmeleri için gayret gösteriyoruz. İnsanlardaki çevreyi koruma bilincinin her an diri tutulması ve güçlendirilmesi gerekiyor” dedi.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Kaymakam, Yiğit'ten, iş, insanlarına, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı