Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 20:03 Bu haber 3871 kez okundu
 
Kaymakam Yiğit, “Sıfır Atık projesini önemsiyoruz”
‘Kids Against Plastic Pollution/Çocuklar Plastik Kirliliğine Karşı’ Erasmus+ projesini yürüten Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini makamında kabul eden Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, sıfır atık projesine önem verdiklerini dile getirerek, “Yılsonuna kadar tüm kamu kurumlarında geri dönüşüm çöp kutularıyla atıkların ayrıştırılması ve bu atıkların yeniden kullanımı hedeflenmektedir” dedi.
EĞİTİM Haberi
Kaymakam Yiğit, “Sıfır Atık projesini önemsiyoruz”

Avrupa Birliği Eğitim Programı Erasmus+’a ‘Kids Against Plastic Pollution/Çocuklar Plastik Kirliliğine Karşı’ projesi ile katılan Manavgat Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, okul müdürü Bahadır Sertel nezaretinde Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’i makamında ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdiler.

Gençlerin çevre duyarlılığı konusunda farkındalık oluşturma çabalarını takdirle karşıladığını ifade eden Kaymakam Yiğit, “Dünyanın ortak sorunlarından biri haline gelen artan plastik kullanımı konusunda farkındalık oluşturmak için proje yapmanız çok kıymetli. Yılsonuna kadar tüm kamu kurumlarında geri dönüşüm çöp kutularıyla atıkların ayrıştırılması ve sıfır atık projesi kapsamında bu atıkların yeniden kullanımı hedeflenmektedir” diye konuştu.

Turizm bölgesi olması nedeniyle Manavgat'ın çevre ve doğasının daha fazla insana maruz kaldığının altını çizen Kaymakam Yiğit, yapılan denetimler ve bilinçlendirme çalışmalarıyla çevresel kirliliği en aza indirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Okul Müdürü Bahadır Sertel ise Hüseyin Özcan, Büşra Güven, Emine Berra Durmaz ve Hatice İlkay Şen’den oluşan proje ekibinin yürütmekte oldukları projelerle öğrencilerin var olan sorunlara duyarlı ve çözüm odaklı olmalarını ve 21.yüzyıl becerilerini geliştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Proje koordinatörü İngilizce Öğretmeni Sayın Zühal Sevgener de salgından dolayı projelerinin tüm faaliyetlerini online olarak yapıldığını ancak sağlıklı güzel günlerde yine öğrencilerinin Avrupa'daki ortak okullarda birer hafta süren eğitimler almalarını sağlayacaklarını belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakam, Yiğit,, “Sıfır, Atık, projesini, önemsiyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı