Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 09:56 Bu haber 4058 kez okundu
 
Kaymakam Yiğit, kermeste gözleme pişirdi
Manavgat Ortopedik ve Yürüme Engelliler Derneği, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Atatürk Kültür Merkezi önünde kermes düzenledi. Dernek ve dernek üyelerinin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla düzenlenen kermeste çeşitli giyim ve yiyecek maddeleri satılırken, engellilere destek vermek amacıyla kermese eşi ile birlikte katılan Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit sac başında gözleme pişirdi.
YAŞAM Haberi
Kaymakam Yiğit, kermeste gözleme pişirdi

10-16 Mayıs tarihleri arasında engelli bireylere dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinliklerin düzenlendiği Engelliler Haftası’nda, Manavgat Ortopedik ve Yürüme Engelliler Derneği, derneğin ve engellilerin ihtiyaçlarının karşılanması için Atatürk Kültür Merkezi bahçesinde kermes düzenledi. Dernek üyelerinin katıldıkları kurslarda yaptıkları ahşap boyama ve rölyeflerin yanı sıra kendilerinin hazırladıkları yiyecek ürünleri, esnaflardan sağlanan giyim ürünleri, otellerden sağlanan döner ve engelli yakınlarının yaptığı gözleme açılan stantlarda satışa sunuldu.

Düzenlenen kermese destek vermek amacıyla Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit ve eşi Mehtap Yiğit, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Nihal Etçi, Manavgat Kaymakamlığı Engelliler Koordinatörü Guddusi Aydın, geçtiğimiz günlerde kutsal topraklarda Umreye katılarak Manavgat’a dönen işitme engelliler, Külliye Camii İmam Hatibi Mustafa Yılmaz ve MHP Antalya Milletvekili aday adayı Cemile Akbulut katıldı.

Manavgat Ortopedik ve Yürüme Engelliler Derneği Başkanı Serkan Erenoğlu’ndan dernek faaliyetleri ve kermes hakkında bilgi alan Kaymakam Yiğit, sergi alanlarını gezerek kermes çalışanları ve dernek üyelerine kolay gelsin dileklerinde bulundu. Gözleme yapan engelli yakınları ile bir süre sohbet eden Kaymakam Yiğit, sacın başına geçerek gözleme pişirdi.

Engelliler Haftası nedeniyle hem toplumda farkındalık oluşturmak hem de derneğe gelir elde etmek amacıyla kermes düzenlediklerini ifade eden dernek başkanı Erenoğlu, başta Kaymakam Yiğit ve belediye başkanı Sözen olmak üzere kermese katılan ve destek olan herkese teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaymakam, Yiğit,, kermeste, gözleme, pişirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı