Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 09:45 Bu haber 4754 kez okundu
 
Kaymakam, öğrencilerle oyun oynadı
Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, inceleme için gittiği Sarılar İlkokulu’nda öğrencilerle kutu devirme oyunu oynadı.
ÇOCUK Haberi
Kaymakam, öğrencilerle oyun oynadı

 

Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, inceleme için gittiği Sarılar İlkokulu’nda öğrencilerle kutu devirme oyunu oynadı.

Manavgat’ta eğitim ve öğretimin tekli sisteme düşürülmesi için yeni okul inşaatları devam ediyor. Sarılar İlkokulu bahçesinde yapımı devam eden ek binadaki çalışmaları Kaymakam Mustafa Yiğit, eşi Mehtap Yiğit, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kürşat Kutalmış Şenol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir ve diğer yetkililer katıldı. Okul inşaatını inceleyen Kaymakam Mustafa Yiğit, ilçede tekli eğitim sistemine geçmek amacıyla çalışmaların hayırseverler ve devlet eliyle aralıksız devam ettiğini ifade etti.

YEREL YÖNETİMLER DERSİNİ İŞLEDİ

Yapımı devam eden binadan çıktıktan sonra bahçede ders gören çocukların yanına giden Kaymakam Mustafa Yiğit ve beraberindekiler, hangi dersi işlediklerini sordu. Sarılar İlkokulu’ndaki 3 ayrı 3’ncü sınıf öğrencilerinin ortaklaşa yaptıkları Hayat Bilgisi dersinde yerel yönetim konusunu işlediklerini söylemeleri üzerine, Kaymakam Mustafa Yiğit, öğrencilere yerel yönetimleri anlattı.

OYUN ÇOCUKLARA OLUMLU GELİŞİM SAĞLIYOR

Dersin tamamlanmasının ardından öğrencilerle birlikte Kaymakam Mustafa Yiğit ve beraberindekiler Kutu devirme oyunu oynadı. Çocukların oyun oynamalarının hem ruhen hemde fiziksel olarak gelişimine büyük katkı sağladığını belirten Kaymakam Yiğit, “Onlarla oyun oynamak oldukça keyifliydi. Bizim zamanımızda oynadığımız bir çok oyun şu anda maalesef yok. Çocuklar teknolojiyle birlikte büyüyor. Halbuki arkadaşlarıyla oyun oynayan çocuklar, yardımlaşmayı, paylaşmayı ve hayatı birlikte yaşamayı da öğrenirler. Bu konuda özellikle hem anne ve babalara hemde öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kaymakam,, öğrencilerle, oyun, oynadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı