Haber Detayı
13 Ekim 2021 - Çarşamba 15:31 Bu haber 1260 kez okundu
 
Kaymakam Demir'den MATSO’ya ziyaret
Manavgat Kaymakamı Abdulkadir Demir MATSO’yu ziyaret ederek kent ekonomisi ile ilgili bilgi alışverişi yaptı. Başkan Seydi Tahsin Güngör, Kaymakam Demir’i kapıda karşılayarak çiçek takdim etti.
GÜNDEM Haberi
Kaymakam Demir'den MATSO’ya ziyaret

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör,  Manavgat Kaymakamı Abdulkadir Demir’e kent ekonomisini çeşitlendirmek için yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgiler vererek, güçlü ve çeşitlenmiş bir kent ekonomisi için çalıştıklarını söyledi.  

 

 

Başkan Güngör, ziyarette Kaymakam Demir’e, Manavgat iş dünyası, Oda çalışmaları ve kent ekonomisini çeşitlendirerek güçlendirmek amacıyla yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi. Manavgat ekonomisinin turizm ve tarım ağırlıklı olduğunu anlatan Güngör, ilçenin geleceği açısından ekonomik faaliyetleri çeşitlendirmek için Oda olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi.   MATSO’nun Manavgat ekonomisi ve şehrin gelişmesinde önemli katkılar sağladığını anlatan Başkan Güngör, güçlü ve çeşitlenmiş bir kent ekonomisi için çalıştıklarını söyledi.  

 

MATSO ŞEHRİN GELİŞMESİNDE ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP 
MATSO’nun çalışmalarını inceleme fırsatı bulduklarını kaydeden Manavgat Kaymakamı Abdulkadir Demir, bir şehrin gelişmesinde sivil toplum kuruluşlarının önemine işaret ederek MATSO’nun ilçenin gelişmesinde önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı. Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden birisi olan Manavgat’a Turizm Fakültesi başta olmak üzere lise ve ana sınıfı kazandıran MATSO’ya teşekkür eden Demir,  MATSO’nun ekonomiyi çeşitlendirmek amacıyla Manavgat Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin kurulmasında çok önemli bir çaba gösterdiğini vurguladı. Demir, Manavgat OSB’nin faaliyete geçmesi ile şehrin ekonomisinin daha da güçlü olacağını ve istihdama büyük katkı sağlayacağını kaydetti. 

 

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Kaymakam, Demir'den, MATSO’ya, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı