Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 10:00 Bu haber 1104 kez okundu
 
Kayıp çocuklar arandı
Antalya İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince, kayıp olarak aranan çocukların bulunması amacıyla denetim uygulaması gerçekleştirildi.
ASAYİŞ Haberi
Kayıp çocuklar arandı

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada: “Emniyet Teşkilatı, çocukların suça sürüklenmesini ve suç mağduru olmasını engellemek, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini etkileyecek zararlı alışkanlıklardan ve gerekli tehlikeli maddelerden korumak, güvenli bir ortamda gelişimlerini ve eğitimlerini sürdürmeleri için her türlü gerekli tedbiri almaktadır.

Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızın mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması ve kayıp olarak aranan çocuklarımızın tespiti amacıyla;

20 Ağustos günü 06:00-07:15 saatleri arasında Çocuk Şube Müdürlüğümüz görevlilerince Konyaaltı sahili ve çevresinde denetim uygulaması yapılmıştır.

Yapılan uygulamada 7 yaşı küçük, 5 yaşı büyük olmak üzere toplam 12 şahsın sorgusu yapılmış ve 1 yaşı büyük şahsın Bursa Orhangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce kayıp şahıs olarak arandığı tespit edilmiş, şahsın işlemlerinin yapılabilmesi için ilgili birime teslim edilmiştir.

Yapılan kontrollerde şahıslar üzerinde herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmamıştır.

Çocuk Şube Müdürlüğümüzce kayıp çocukların tespitine yönelik uygulamalarımız periyodik aralıklarla devam edecektir” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kayıp, çocuklar, arandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı