Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 09:29 Bu haber 2630 kez okundu
 
Kaya: ‘Türkiye’nin umudu artık gençlik’
CHP Antalya Milletvekili Aday Adayı Kaya, günümüz Türkiye’sinde artık bütün umutların tükendiğini belirterek, bütün ülkenin umudunun ülkesini seven gençlere ihtiyaç olduğunu söyledi.
SİYASET Haberi
Kaya: ‘Türkiye’nin umudu artık gençlik’

 

CHP Antalya Milletvekili Aday Adayı Kaya, günümüz Türkiye’sinde artık bütün umutların tükendiğini belirterek, bütün ülkenin umudunun ülkesini seven gençlere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Aday Adayı Orçun Veysel Kaya, ülkenin umudunun artık aklı başında, ülkesini seven gençlerde olduğunu ifade ederek, “Ülkemiz ve milletimiz çok zor zamanlardan geçiyor. Türk gençliği her geçen gün bir adım geriye gidiyor. Halbuki ülkesine duyarlı sessiz çoğunluğa sahip bir gençlik var. Önemli olan bu gençliği harekete geçirmek” olduğunu belirtti.

GENÇLER ÜLKENİN UMUDU, GENÇLERİN UMUDU İSE CHP

Genç Milletvekili Aday Adayı Orçun Veysel Kaya, Türkiye siyasetinde artık umutların tükendiğini ve gençlerin artık siyasette bir umut ışığı olarak aktif rol oynamasının zamanının geldiğini ifade etti.

Kaya, iktidarın gençler üzerindeki politikasının yanlış olduğunu ve bu yüzden Türk gençliğinin artık bir bataklığa sürüklendiğini ifade ederek, “Baskıcı bir iktidar ile karşı karşıyayız. Gençler artık özgürce ifade özgürlüklerini kullanamıyor. Korkarak yaşayan bir gençlik istemiyoruz. Daha özgür yaşayan, Atatürk devrimlerini yaşatabilen bir gençlik hayal ediyoruz. Ülkemizde artık gençlerin sesi çıkmıyor. Daha doğrusu çıkartılmıyor. Bu yüzden aday adayı oldum. Artık gençlerin sesi daha gür çıkacak. Bugün Avrupa ülkelerine baktığımız zaman en kritik noktalarda gençler var. Bugün 20 yaşında İngiltere Parlamentosunda milletvekili var. Gençlere her ortamda söz ve yetkiler veriliyor. Ama bizim ülkemizde gençlerin yüzde 50’sinden fazlası alkol ve madde bağımlısı olmuş. İşte bu iktidarın yanlış politikası yüzündendir. Neden bizim ülkemizde genç bilim adamları, iş adamları, yazar, gazeteci ve siyasetçi yok. Çünkü hiçbir zaman gençliğe söz hakkı verilmedi. Ama artık gençler söz sahibi olmak zorunda, Atatürk’ün de umudu olan gençlik, çağımızda artık umudu oldu. Ülkenin umudu gençlik, gençliğin umudu ise, Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Vicdanen rahat edemediğim için, sessiz gençliğin sesi ve savunucusu olacağım için 25 yaşında Milletvekili Aday Adayı oldum. Artık söz sırası Türkiye’nin umudu olan gençliktedir” diye konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kaya:, ‘Türkiye’nin, umudu, artık, gençlik’,
Yorumlar
Haber Yazılımı