Haber Detayı
10 Temmuz 2017 - Pazartesi 09:40 Bu haber 2233 kez okundu
 
Katlı kavşaklar hızla yükseliyor
Manavgat’ın kanayan yarası haline gelen trafik sorununa neşter vurmak için Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları tarafından yapımına başlanan katlı kavşak projesinde çalışmalar büyük bir hızla başladı.
YAŞAM Haberi
Katlı kavşaklar hızla yükseliyor

 

Manavgat’ın kanayan yarası haline gelen trafik sorununa neşter vurmak için Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları tarafından yapımına başlanan katlı kavşak projesinde çalışmalar büyük bir hızla başladı.

 

Manavgat'ın trafik sorununun çözümü için el ele veren Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü, iki yıldır süren hazırlık çalışmalarının ardından geçtiğimiz aylarda düğmeye bastı. Projeleri Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Sanayi, Kum Yolu,  Demokrasi Kavşağı, Otogar Kavşağı ve Çakalderesi Total, Migros Kavşağını kapsayan Katlı Köprülü Kavşak düzenlemesi, Karayolları tarafından Yüklenici firmaya şubat ayında yer teslimi yapılan kavşak projelerine ilk kazma Mart'ta vuruldu ve 8 Mart itibariyle sanayi kavşağında kazık çakma işlemi başlayan sanayi ve kum yolu kavşağında sona doğru yaklaşıldı ve Sorgun kavşağında kazıklama çalışmaları devam ediyor.

YENİ GÜZERGAHLAR VE YAN YOL ÇALIŞMALARI

Çalışmanın başlaması ile birlikte kavşaklarda alternatif geçiş yolları üzerinde çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi, Büyükşehir Belediyesi'nin de desteğiyle inşaat bitinceye dek sürücülerin kullanacağı yolları açma çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor, bazı güzergahlarda düzenleme yapılmaya devam ediyor.

KATLI KAVŞAK 2017 SONUNDA BİTECEK'

Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü işbirliğinde yapılan, Manavgat’ın trafik sorununa köklü çözüm getireceği açıklanan Katlı Köprülü kavşak çalışması 2017 yılı sonu itibariyle açılması hedefleniyor. Çalışmalar hakkında konuşan Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, Bu bölgenin en önemli sorunlarından bir tanesi ulaşım ve trafik sorunu. Bu Antalya'nın da önemli bir sorunuydu. Ama Karayolları bölge müdürlüğümüzün, Menderes başkanımızın, sayın bakanımızın, milletvekillerimizin ve il başkanımızın katkılarıyla Büyükşehir Belediyesinde Menderes başkan koltuğa oturduktan sonra son 2,5 yılda Antalya'da yapılan kavşakları görüyorsunuz. Önceleri 1 saat 15 dakikada vardığımız Antalya'ya bugün 45 dakikada varabiliyoruz. Bu sorunun Antalya'da büyük bir kısmını aştığımızı düşünüyorum. Burada da büyük bir sorunumuz vardı. Hatta seçim döneminde bu konu yatırımlarımız arasındaydı. Bunu da önemsediğimizi her platformda dile getirmiştik. Bugün bütçeden pay ayrıldı ve Manavgat'a kavşaklar planlandı ve yapımına başlandı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Katlı, kavşaklar, hızla, yükseliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı