Haber Detayı
03 Ağustos 2019 - Cumartesi 10:32
 
Kask takmayan motorculara ceza yağdı
Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından ‘Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var’ projesi kapsamında yürütülen denetimlerde eksikleri bulunan ve kask takmayan sürücülere toplam 321 bin 387 lira para cezası yazıldı.
ASAYİŞ Haberi
Kask takmayan motorculara ceza yağdı

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik TİM Komutanlığı ekipleri motosiklet denetimlerine aralıksız devam ediyor. ‘Hayatıma Kastım Yok, Kaskım Var’ projesi kapsamında temmuz ayının ilk döneminde sürücülere yönelik kask denetimi yapıldı ve kaskı bulunmayanlara kask dağıtıldı. Temmuz ayının 17’sinde sonra motosikletlerde diğer konularla birlikte kask denetimine başlayan jandarma trafik timleri tarafından uygulamalar yapıldı. Denetimlerde 262’si kask takmamak olmak üzere 653 sürücüye toplam 321 bin 387 lira ceza idari para cezası verildi.

Denetimlere aralıksız devam edileceğini belirten trafik ekipleri, “Burada amaçlanan cezai işlemden daha çok, sürücülerin kask takması ve motosiklet kazalarında meydana gelen ölüm ve yaralanma sayılarının azalmasıdır. Emniyet kemeri kullanımının yaygınlaşmasını amaçlayan uygulamalarda olumlu sonuçlar aldık. Aynı sonucu kask kullanımı konusunda da almayı önemsiyoruz. Hedefe ulaşana kadar uygulamalara devam edecek" dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kask, takmayan, motorculara, ceza, yağdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı