Haber Detayı
21 Kasım 2020 - Cumartesi 16:08 Bu haber 5070 kez okundu
 
Kaş yapayım derken göz çıkarttı
Güzelyalı Mahallesi’nde çıkan yangında 7 dönüm orman arazisi zarar gördü. Yangına müdahale eden Manavgat Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekipler, yangın çıkan yerde bazı kişi ve kişilerce kaçak ağaç kesimi yapıldığını tespit etti. Yetkililer yangının da kaçak kesimi ihbar etmek isteyen biri tarafından çıkarılmış olabileceğini değerlendirdi.
YAŞAM Haberi
Kaş yapayım derken göz çıkarttı

Güzelyalı Mahallesi’nde cumartesi günü saat 12:25’de başlayan ve çıkış nedeni belirlenemeyen yangında 7 dönüm orman arazisi zarar gördü. Yangına 3 pikap, 1 ilk müdahale aracı, 3 arasöz, 1 su ikmal aracı ve 21 personel ile müdahale eden Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, yangını kısa sürede kontrol altına alarak söndürdü.

Orman yangının çıktığı bölgede yapılan incelemede, bazı kişi veya kişilerce kaçak ağaç kesimi yapıldığı tespit edilirken, yangının çıkış nedeni hakkında da soruşturma başlatıldı. Yetkililer yangının, kışlık odun ihtiyacı veya tarla açmak amacıyla ağaçların kesilmesini, kendini ifşa etmeden ihbar etmek isteyen bir vatandaşın yaktığı ateşten dolayı çıkmış olabileceğini değerlendirerek, bu tür olaylarda ihbarın telefonla yapılmasının daha uygun olacağını belirttiler.

Ormanlarda kaçak ağaç kesimi ve yangınlara, sokağa çıkma yasağının uygulandığı günlerde daha fazla rastlandığına dikkat çeken yetkililer, “Başta Orman İşletme Müdürlüğü görevlileri olmak üzere kolluk kuvvetlerimiz her hangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına görevlerinin başındadır, özellikle sokağa çıkma yasağı veya kısıtlamasının uygulandığı zamanlarda buna daha çok dikkat ediyoruz” dediler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kaş, yapayım, derken, göz, çıkarttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı