Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 21:28 Bu haber 3019 kez okundu
 
Karakaya'dan Goallball değerlendirmesi
Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya; Kasım ayının son haftasında Manavgat'ta gerçekleştirilen Goallball Müsabakaları ile ilgili bilgiler vererek hem katılan sporculara hem de emeği geçen herkese teşekkür etti.
SPOR Haberi
Karakaya'dan Goallball değerlendirmesi

Manavgat'ta düzenlenen Goalball 2.devre 3.Lig Erkek Kategorisi müsabakaları Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonunda ve 2. Devre 4. Lig Erkek Kategorisi müsabakaları ise Şelale Anadolu Lisesi Spor Salonunda gerçekleştirildi. 2. Devre 3. Lig Erkek Kategorisi müsabakasında ilk üçe giren takımlar; Anka Görme Engelliler Spor Kulübü 1.lik, 15 Temmuz Akıncılar Görme Engelliler Spor Kulübü 2.lik ve Edeler Görme Engelliler Spor Kulübü 3.lük ile tamamlandı. 2. Devre 4. Lig Erkek Kategorisi müsabakasında ilk üçe giren takımlar; Denizli Görme Engelliler Okulu Spor Kulübü Derneği 1.lik, Malatya Yeşilyurt Görme Engelliler Spor Kulübü 2.lik, Denizli Görme Engelliler Spor Kulübü 3.lük ile müsabakaları tamamladılar. 
Müsabakalar sonunda gerçekleştirilen ödül töreninde Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman KARAKAYA ve Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü İhsan Arslan tarafından sporculara kupa ve madalyalar verildi. 

SPORCULARI MANAVGAT'TA AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYDUK
Ödül töreni programında konuşma yapan Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman KARAKAYA, Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcuları Manavgat'ta ağırlamaktan mutlu olduklarını söyledi. Karakaya; "Manavgatımız'da daha önceden de Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonun düzenlenlediği Uluslararası Goalball turnuvasına ev sahipliği yapmıştık. Bu tür turnuvaların Türkiye’de bu sporun gelişmesi ve farklı spor branşların yayılması için ön ayak olmasının yanı sıra, sporun herkes için olduğunu, engelli bireylerimizin spor sayesinde hayata daha da tutunarak, engelleri spor sayesinde aşabileceklerini gösterdi" dedi. Karakaya konuşmasının devamında; "Bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen başta Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanımız Hasan SAYYIDAN ve ekibine, Manavgat İlçe Sağlık Müdürlüğümüze ve organizasyon boyunca görev başında olan bazı özel hastanelerimize, Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ekibime teşekkür etmek istiyorum. Katılan tüm sporcularımıza gönülden başarılar diliyorum" dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Karakaya'dan, Goallball, değerlendirmesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı