Haber Detayı
09 Şubat 2020 - Pazar 19:40 Bu haber 3077 kez okundu
 
Kansere Karşı İşbirliği Protokolü imzalandı
Kanser hem dünyada hem de ülkemizde sebebi bilinen ölümler sıralamasında kardiyovasküler hastalıklardan sonra ikinci ölüm sebebi olması açısından önemli bir halk sağlığı problemidir. Kanser taramaları ile erken teşhis ve tedavinin mümkün olması, kansere sebep olan etkenlerden uzak durulması ve engellenmesi, kişinin yaşam kalitesini arttırmasına yönelik çalışması kanserden korunmak adına son derece önemlidir.
YAŞAM Haberi
Kansere Karşı İşbirliği Protokolü imzalandı

Antalya'da “4 Şubat Dünya Kanser Günü” etkinlikleri kapsamında; Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ile Kepez Belediyesi arasında kansere karşı işbirliği protokolü imzalanmıştır. İl Sağlık Müdürü Dr.Ünal Hülür ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün karşılıklı imzaladıkları protokolle, belediyeye ait kanser tarama tırı, Antalya'nın ilçelerinde meme, rahim ağzı ve bağırsak kanseri taraması hizmeti verecek.
İlçe Sağlık Müdürlüklerinde, Sağlıklı Hayat Merkezleri bünyesinde bulunan KETEM'lerde, hastanelerdeki kanser tarama odalarında, Kepez Belediyesi Sağlık Merkezinde halkın bilinç düzeyini arttırmaya yönelik stantlar kuruldu.
Kepez Belediyesi Mobil Kanser Tarama Tırı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde çalışanlara yönelik eğitim ve kanser taramaları yaptı.
Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen “Erken Teşhis Hayat Kurtarır” temalı fotoğraf sergisi 4-8 Şubat 2020 tarihlerinde Erasta AVM'de, 10-12 2020 tarihlerinde Agora AVM'de farkındalığı arttırmak adına sergilendi.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Kansere, Karşı, İşbirliği, Protokolü, imzalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı