Haber Detayı
16 Şubat 2020 - Pazar 20:53 Bu haber 2884 kez okundu
 
Kan bağışına rekor katılım
Türk Kızılay Manavgat Şube Başkanı Pınar Kapukaya ve Atatürk İlkokul Müdürü Ali Çetin tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasında yeni bir rekor kırıldı.
YAŞAM Haberi
Kan bağışına rekor katılım

Atatürk İlkokulunda düzenlenen kampanya ile ilgili konuşan Türk Kızılay Manavgat Şube Başkanı Pınar Kapukaya: "Kan bağışında Manavgat için yeni bir rekora imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okul müdürümüz Sayın Ali Çetin önderliğinde düzenlediğimiz kan bağışı kampanyamız Atatürk İlkokulu konferans salonunda yapıldı. Sabah 11:00'de başlayan kampanyamıza 183 müraaat oldu. 37 tanesi çeşitli sebeplerle reddedilirken 146 ünite kan bağışı alındı. En az 50 kişinin ise müracaatı bile
alınamadan saat 18:00'de kampanyamız sona erdi. 'Kanın acil değil, sürekli bir ihtiyaç' olduğunun bilinci ile kampanyamızı sahiplenen okul müdürümüz Sayın Ali Çetin başta olmak üzere, öğretmenlerimize ve tüm velilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Kampanyamıza gelerek kan veremeyen velilerimizden de özür dileyerek onlarla en kısa zamanda Atatürk İlkokulu'nda başka bir kampanyada buluşma sözü veriyoruz. Kampanyada görev alan kan ekibimize de teşekkür etmek istiyorum. Mola vermeden saat 11:00' den 18:00'e kadar fedakarca çalışan başta ekip sorumlumuz Hüseyin bey olmak üzere emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum" dedi. Türk Kızılay Manavgat Şube Başkanı Pınar Kapukaya tarafından 31 sınıfa asılmak üzere '2020 Yılı Güvenli Yaşam Takvim'leri okul müdürü Ali Çetin' e teslim edildi.
Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Kan, bağışına, rekor, katılım,
Yorumlar
Haber Yazılımı