Haber Detayı
20 Ekim 2021 - Çarşamba 19:48 Bu haber 1490 kez okundu
 
KITUYAD 3 kupa ile döndü
Kızılağaç Turizm Yatırımcılar ve İşletmeciler Derneği (KITUYAD) 2021 faaliyetleri kapsamında Antalya’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Antalya Soccer Cup 2021 Futbol Turnuvasından 3 kupa ile döndü.
SPOR Haberi
KITUYAD 3 kupa ile döndü

Kıtuyad; 11-14 Ekim 2021 ile 14-17 Ekim 2021 Tarihlerinde iki kademeli olarak düzenlenen Antalya Soccer Cup 2021 Futbol Turnuvasında yarı finalde Bursa Cebel’e 2-1 yenilerek final şansını kaybederek üçüncülük kupasını hak edebildi. Kıtuyad oyuncuları sergiledikleri sade futbol ile aynı zamanda centilmenlik kupasını alırken, Kaleci Metin Tosun ise turnuvanın en az gol yiyen kalecisi olarak ayrı bir başarı elde etmeyi başardı. 

 

 

İlk etapta; Bulgaristan Plovdiv, Bingöl ve Çamoluk Takımları ile eşleşen Kıtuyad ikinci etapta Bakırköy-Aksaray ve İstanbul takımları ile aynı grupta yer alırken; İkinci etabın yarı finalinde; son dakikada yediği golle Bursa Cebel takımına 2-1 yenildi ve centilmenlik kupasını da alarak turnuvaya veda etti. 
Kızılağaç Turizm ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Osman Ergin; "Davet edilmiş olduğumuz bu turnuva, biz turizmcilere sezonun yorgunluğunu atmak için bir vesile oldu. Bu turnuvada elde edilen başarılardan ziyade önemli olan farklı ülke ve bölgelerden bir araya gelen insanlar ile tanış olup; görüş alışverişinde bulunmak bölgenin tanıtımına katkıda bulunmaktı ki bunu da başardığımızı düşünüyorum. Zira derneğimizin diğer faaliyetlerinin yanında sporun birleştirici özelliği ile bu alanı da kullanıp, pandemi ortamında bile misafirlerimize tesislerimizin güvenliliğinin tescilini yaptırmış olduk. Dernek olarak bu tür organizasyonlara destek olarak ve iştirak etmeye devam edeceğiz. Son olarak; buradan organizasyonda emeği geçen herkese başarı ve centilmence mücadelelerinden dolayı da ekibimize teşekkür ediyorum" dedi.

 

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: KITUYAD, 3, kupa, ile, döndü, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı