Haber Detayı
05 Mayıs 2018 - Cumartesi 09:56 Bu haber 3017 kez okundu
 
Jandarmadan af yok
Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı 2018 yılının ilk 4 ayında gerçekleştirdiği faaliyetleri kamuoyuna duyurdu. Hırsızlıktan kaçakçılığa, uyuşturucu ticaretinden fuhuşa kadar bir çok olayla başarılı bir şekilde mücadele eden jandarma ekipleri, sorumluluk bölgesinde güven ve huzurun teminatı oldu.
ASAYİŞ Haberi
Jandarmadan af yok

 

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı 2018 yılının ilk 4 ayında gerçekleştirdiği faaliyetleri kamuoyuna duyurdu. Hırsızlıktan kaçakçılığa, uyuşturucu ticaretinden fuhuşa kadar bir çok olayla başarılı bir şekilde mücadele eden jandarma ekipleri, sorumluluk bölgesinde güven ve huzurun teminatı oldu.

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından 2018 yılının ilk 4 ayına yönelik yapılan faaliyetler kamuoyuna duyuruldu. Sorumluluk alanlarında jandarma ekipleri tarafından yürütülen başarılı çalışmalar neticesinde; çeşitli suçlardan aranan bin 435 şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edildi. 4 aylık dönemde meydana gelen 988 asayiş olayının yüzde 92’si aydınlatılırken, 75 faili meçhul olay ise aydınlatılarak failleri adalete teslim edildi.

Jandarma sorumluluk alanında meydana gelen hırsızlık olaylarında 63 şüpheli suçları ispat edilerek yakalanırken, bu şahıslardan 17’si adli makamlarca tutuklandı.

Fuhuş ve insan ticareti ile mücadele kapsamında 13 şüpheli yakalanarak adli mercilere sevk edilirken bu şüphelilerden 11 tutuklandı. Fuhuş ve insan ticareti kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarda 45 yabancı uyruklu kadın ise sınır dışı işlemlerine tabi tutuldu.

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığının şüphesiz en büyük başarılarından bir tanesi ise uyuşturucu madde ticareti ile olan mücadelesi. Kararlılıkla yürütülen mücadele sonucunda 17 bin 470 gram esrar, 770 gram metamfetamin, bin 580 adet sentetik hap, 752 gram eroin, 334 gram Skunk, 598 gram kenevir tohumu ve 8 bin 252 kök kenevir ele geçirildi. Uyuşturucu madde imal ve ticareti kapsamında 78 şüpheli hakkında işlem yapılırken, şüphelilerden 29’u tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ayrıca 164 şüpheliye ise uyuşturucu madde kullanma suçu nedeniyle işlem yapıldı.

Ülke ekonomisine darbe vuran kaçakçılık faaliyetlerine karşı da mücadelesini hız kesmeden sürdüren jandarma ekipleri, yürütülen operasyonlarla 43 bin 99 litre kaçak içki ele geçirirken, yakalanan 15 şüpheli adli makamlara teslim edildi.

Organize suçlara yönelik yapılan çalışmalarda ise 2 organize suç örgütü çökertilirken, liderler ve üyelerden oluşan 19 şüpheli gözaltına alınarak ve şüphelilerden 16’sı mahkeme tarafından tutuklandı.

Ayrıca yürütülen faaliyetler kapsamında 48 ruhsatsız tabanca da ele geçirildi.

2018 yılının ilk 4 aylık döneminde eğitim faaliyetlerine de devam eden Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı, eğitim faaliyetleri kapsamında 16 okulda öğrenim gören toplam 635 öğrenciye trafik güvenliği eğitim semineri düzenledi. Yine aynı dönemde Manavgat’ta görev yapan bin 235 özel güvenlik görevlisine 5188 sayılı Özel Güvenlik Kanun kapsamında özel güvenlik görevlilerinin görev ve yetkileri konularında eğitim verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Jandarmadan, af, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı