Haber Detayı
02 Nisan 2019 - Salı 09:22 Bu haber 2180 kez okundu
 
İstismara 20 yıl hapis cezası
Komşusunun çocuğuna götürdüğü kampta istismarda bulunduğu iddiası ile Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan T.Y.’ye mahkeme 20 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verdi. Mahkeme cezada indirime gitmedi.
ASAYİŞ Haberi
İstismara 20 yıl hapis cezası

 

Komşusunun çocuğuna götürdüğü kampta istismarda bulunduğu iddiası ile Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan T.Y.’ye mahkeme 20 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verdi. Mahkeme cezada indirime gitmedi.

Sorgun Mahallesi’nde ikamet eden T.Y.’nin geçen yıl Temmuz ayında ailesinden izin alarak kampa götürdüğü 7 yaşındaki N.E.Ç.’ye hem kampta hem de daha sonraki tarihte evinde istismarda bulunduğu ve ayrıca tehdit ettiği iddiasıyla hakkında 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan dava açılan T.Y. Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandı.

Davanın karar duruşmasına tutuklu sanık T.Y. Alanya cezaevinden SEGBİS aracılığıyla katılırken, mağdur N.E.Ç.’nin annesi B.S. ve tarafların avukatları ile yakınları salonda hazır bulundu. Duruşmada esas hakkında görüşünü açıklayan savcı, sanığın üzerine atılı suçu işlediğini, beyanlarının suçtan kurtulmaya yönelik olduğunu belirterek, ‘çocuğun birden fazla cinsel istismarı’ ve ‘tehdit’ suçlarından cezalandırılmasını talep etti.

N.E.Ç.’nin avukatı, müvekkilinin olayı doğru bir şekilde, nereye kadar olduysa oraya kadar anlattığını belirterek, “Sanığın savunmasında çelişkiler mevcuttur. Olay daha vahim noktalara taşınabilirdi. Sanık art niyetlidir. En üst sınırdan cezalandırılmasını talep ediyoruz” dedi.

Sanık T.Y.’nin avukatı ise, savcılığın esas hakkındaki görüşünün kabul etmediklerini belirterek, “İsnat edilen suçların kamp sırasında başladığı kabul edilmiştir. Bu hususta farklı ve çelişkili beyanlar vardır. İsnat edilen suçların kampta, barajda veya kendi evlerinde annesi var iken gerçekleştiğine dair farklı beyanları vardır, o beyanların hangisine itibar edileceği noktasında şüpheli durum ortaya çıkmaktadır. Cinsel istismar ve tehdit suçları yönünden tahliye ve beraat kararı verilmesini talep ederiz” dedi.

Son sözü sorulan tutuklu sanık T.Y.’de, “Ben bu çocuklara bir şey yapmadım. Kamp yerinde benim evlenmeyi düşündüğüm kadın vardı. O kadının yanında böyle bir şey yapmam mümkün değildir. Tahliyemi istiyorum” dedi.

Verilen aranın ardından sanık T.Y.’ye ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 15 yıl hapis cezası veren mahkeme heyeti sanığın suçu birden fazla işlediği için yüzde 25 arttırarak 18 yıl 9 ay’a; ‘tehdit’ suçundan da birden fazla işlediği gerekçesiyle 1 yıl 10 ay 15 gün olmak üzere toplam 20 yıl 7 ay 15 ün hapis cezası verdi.

Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti kararında şu ifadeleri kullandı:

“Sanığın suç işleme hususundaki eğilimi, suçtan pişmanlık duyduğu halinin gözlemlenmemesi, tekrar suç işlemeyeceği konusunda olumlu kanaat oluşmadığından ve cezanın geleceği üzerindeki etkileri gözetilerek, yasadaki takdir indirimlerinin kullanılmamasına karar verilmiştir”

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İstismara, 20, yıl, hapis, cezası,
Yorumlar
Haber Yazılımı