Haber Detayı
06 Haziran 2018 - Çarşamba 10:03
 
İstek’te mezuniyet sevinci
İstek Antalya Yeditepe Koleji Manavgat Kampüsü Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri için okul bahçesinde “Mezuniyet Töreni” düzenlendi.
YAŞAM Haberi
İstek’te mezuniyet sevinci

 

İstek Antalya Yeditepe Koleji Manavgat Kampüsü Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri için okul bahçesinde “Mezuniyet Töreni” düzenlendi.

Bu yıl 41 Anadolu Lisesi 12’nci sınıf öğrencisinin geleceğe uğurlandığı törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından Anadolu Müdürü Ender Gök öğrencilere konuşma yaptı.

Mezunlar birincisi, ikincisi ve üçüncüsünün açıklanmasının ardından İstek Antalya Yeditepe Koleji Okulları Kurucu Başkanı Mustafa Koca tarafından plaketleri verildi.

Anadolu Lisesi mezunları adına okul birincisi Furkan Atak ise İstek Antalya Yeditepe Koleji Okulları Kurucu Başkanı Mustafa Koca’ya, kendilerine çağdaş bir eğitim-öğretim olanağı sundukları için teşekkür plaketi takdim etti.

İstek Antalya Yeditepe Koleji Okulları Kurucu Başkanı Mustafa Koca, öğrencilerde emeği geçen tüm öğretmen, idareci ve anne babalara teşekkür etti. Öğrencilerin çağdaş Türkiye geleceğine yön vereceğine inandığını ve en iyi üniversitelerin, en iyi bölümlerini kazanacaklarını ifade etti. Öğrencilere laik çağdaş Atatürk ilkelerine bağlı bu yolda emin adımlarla ilerlemelerini söyledi.

Program, İstek Antalya Yeditepe Koleji Manavgat Kampüsü Anadolu Lisesi mezunları birincisi Furkan Atak’ın yaş kütüğe plaket çakması ve veda konuşması ile devam etti.

Programda 12. sınıf öğrencilerinden Mustafa Güngör anne ve babalara teşekkür konuşması ise herkese duygu dolu anlar yaşattı. Törenin en duygulu anı olarak nitelendirilen bayrak flama devir teslim töreninde ise bu yıl mezun olan öğrenciler, gelecek yıl 12. sınıf olacak öğrencilere, Türk bayrağını ve okul flamasını teslim etti. Bayrak flama teslim töreninin ardından öğrencilere, mezuniyet belgeleri verildi.

Okul orkestrasının seslendirdiği şarkılar ise programa renk kattı. Programda İstek’li öğrenciler okul andını söyledi. Daha sonra mezun öğrenciler dilek balonlarını uçurarak püsküllerini sağdan sola çevirerek keplerini havaya attı.

Tören, barbekü partisi ile son buldu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İstek’te, mezuniyet, sevinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı