Haber Detayı
01 Ekim 2020 - Perşembe 12:58 Bu haber 3062 kez okundu
 
İslamı seçen Laura 'Zehra' adını aldı
Manavgat'ta yaşayan 21 yaşındaki Slovakya vatandaşı Laura Kollarovicsuva, İslamı seçerek Müslüman oldu. Adını ‘Zehra' olarak değiştiren Laura için, Manavgat Müftülüğünde ihtida töreni düzenlendi.
YAŞAM Haberi
İslamı seçen Laura 'Zehra' adını aldı

İslamiyeti araştırması sonucu Müslüman olmak isteyen Slovakya vatandaşı Laura için Manavgat Müftülüğünde ihtida merasimi düzenlendi. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasiminde Manavgat İlçe Müftüsü Abdullah EROĞLU tarafından İslamiyet hakkında Laura'ya bilgiler verildi.

Manavgat Müftüsü EROĞLU, “Biz Müslümanlar bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiğini kabul ederiz. Hepsinin hak olduğuna inanırız. Son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)'dır. Peygamberimize Allah tarafından vahyedilen Kur'an-ı Kerim, son ilahi kitaptır. O'nda bildirilenlerin bütününe şeksiz, şüphesiz inanırız. Meleklerin, kaza ve kaderin, öldükten sonra dirilmenin ve hesabın yani ahiret gününün varlığını tasdik ederiz. İslâm'a girmek; Allah'a, Muhammed Mustafa (s.a.s)'in Allah'ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun Allah katından getirdiklerinin tamamına inanmakla olur. Bizler bu inancı ‘Kelime-i Şehadet' ile dile getiririz. Şimdi sizin kelime-i şehadeti ikrarınıza ve Müslüman oluşunuza şahitlik edeceğiz” dedi.
EROĞLU'nun konuşmasının ardından Laura, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.  İsmini değiştirmek istediğini belirten Laura yeni isminin ‘Zehra' olmasını talep etti. Daha sonra ihtida belgesini Zehra'ya takdim eden Manavgat İlçe Müftüsü EROĞLU, Müslüman olmasından dolayı kendisini tebrik ederek Diyanet İşleri Başkanlığı tarfından hazırlanan İngilizce mealli Kur'an-ı Kerim, Peygamber Efendimizin Hayatı ve İslam Dini Hakkında bilgiler içeren çeşitli kitaplar hediye etti. Müftü Eroğlu'nun duasıyla merasim sona erdi.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: İslamı, seçen, Laura, 'Zehra', adını, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı