Haber Detayı
12 Haziran 2017 - Pazartesi 09:22 Bu haber 2075 kez okundu
 
İngiliz uyruklu Aisha’nın karne sevinci
Kemer Turgut Şen İlkokulu 4’ncü sınıf öğrencisi, babası İngiliz, annesi Kırgız olan 9 yaşında ki AishaHoyle, karne sevinci anne ve babasıyla yaşadı.
YAŞAM Haberi
İngiliz uyruklu Aisha’nın karne sevinci

Kemer Turgut Şen İlkokulu 4’ncü sınıf öğrencisi, babası İngiliz, annesi Kırgız olan 9 yaşında ki AishaHoyle, karne sevinci anne ve babasıyla yaşadı.

İlk ve orta dereceli okullarda eğitim gören öğrenciler cuma günü karnelerini aldı. Manavgat’ta bulunan Kemer Turgut Şen İlkokulu 4’ncü sınıf öğrencisi AishaHoyle’de karnesini alarak mezun oldu. Karnesiyle birlikte tak belgesini öğretmeni Birsen Öz’den alan Aisha, mezun olduğu için çok mutlu olduğunu belirtti. Büyüyünce doktor olmak istediğini söyleyen minik Aisha, “Derslerim ve geçen 4 yıl çok güzeldi. Özellikle öğretmenlerimle ve bütün arkadaşlarımla beraber” dedi.

Çocuklarının karne sevincini paylaşan anne Kırgız asıllı AynoraHoyle ve baba İngiliz uyruklu KevinHoyle, mutlu olduklarını dile getirdi. Eşiyle birlikte 2003 yılında Dubai’de tanışarak evlendiklerini, Türkiye’yi çok sevdikleri için eşiyle birlikte 2005 yılında Side’ye yerleştiklerini söyleyen AynoraHoyle, Aisha’nın 2008 yılında Manavgat’ta dünyaya geldiğini belirtti. Eşinin sigortacı, kendisininde 9 dilde tercüman olduğunu söyleyen AynoraHoyle, şimdi ise emekli olarak Side’de yaşadıklarını anlattı.

Kızları Aisha’nın okuldan mezun olması nedeniyle mutlu olduklarını kaydeden AynoraHoyle, “Aisha, 4 senedir burada okuduğu için öğretmenlerimize müdürümüze çok teşekkür ederiz.Kızımızın bugün mezun oldu. Çok mutluyum” dedi. Baba KevinHoyle’de Kemer Turgut Şen İlkokulu’nun çok iyi olduğunu belirterek, öğretmenler ve okul idaresinin çok iyi olduğunu kendisinin de mutlu olduğunu anlattı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İngiliz, uyruklu, Aisha’nın, karne, sevinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı