Haber Detayı
11 Ocak 2021 - Pazartesi 12:53 Bu haber 465 kez okundu
 
İMKB Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde yeni bölüm ve atölye
Manavgat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pandemi döneminde büyük ihtiyaç duyulan dezenfektan, hijyen ve temizlik ürünlerinin üretilmesi ile ilgili çalışmalar yapıyor.
EĞİTİM Haberi
İMKB Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinde yeni bölüm ve atölye

Dünya genelinde ortaya çıkan COVİD-19 tipi virüs nedeni ile ilan edilen pandemi sürecinde dezenfektan, hijyen ve temizlik ürünleri gibi kimyasal maddelerin önemi bir kez daha ortaya çıkardı. Tüm bu ihtiyaçlar doğrultusunda Manavgat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü Kimya Teknolojisi Bölümü açılması yönünde gerekli çalışmaları yaparak Kimya Bölümünün faaliyete geçirdi. 

Kimya Bölümünün açılmasının ardından bölüm bünyesinde dezenfektan, hijyen ve temizlik ürünleri üretilebilecek üretim atölyesinin de kurulumu yapıldı.  
Günlük 2 ton dezenfektan, 2 ton zemin dezenfektanı, 2 ton sıvı sabun, 2 ton yüzey temizleyici üretim kapasitesine sahip olan üretim atölyesinde, Manavgat’taki okullarının ve kamu kurumlarının tüm dezenfektan ve temizlik ürünlerinin karşılanması hedefleniyor. 
Ayrıca bölümden mezun olan öğrencilere istihdam imkanı sağlanacak ve görecekleri 4 yıllık eğitim sonucunda Kimya Teknisyeni olarak mezun olacaklar.     
Kimya Üretim Atölyesine ziyarette bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih TÜRKÖZ ve Şube Müdürü Cavit SEVİM, Okul Müdürü İlhan COŞKUN'dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 
TÜRKÖZ, Kimya Bölümünün açılması ve atölyenin kurulumu konusunda emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: İMKB, Mesleki, Ve, Teknik, Anadolu, Lisesinde, yeni, bölüm, ve, atölye,
Yorumlar
Haber Yazılımı